Звернення
Розмістив Admin на March 30 2018 - 14:54:01
Звернення громадської ради з розвитку духовності та відродження зруйнованих святинь Сумщини та членів оргкомітету по проведенню науково-практичної конференції до 1030-річчя хрещення Київської Русі при Сумському єпархіальному управлінні УПЦ КП
з приводу публічного звернення керівництва Сумської єпархії УПЦ МП
до Президента України 29.03.2018
Розширені новини
Звернення громадської ради з розвитку духовності та відродження зруйнованих святинь Сумщини та членів оргкомітету по проведенню науково-практичної конференції до 1030-річчя хрещення Київської Русі при Сумському єпархіальному управлінні УПЦ КП
з приводу публічного звернення керівництва Сумської єпархії УПЦ МП
до Президента України 29.03.2018
Дорогі брати і сестри у Христі!!
23 березня 2018 р. у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м. Суми відбулась обласна науково-практична конференція «Розвиток духовності на Слобожанщині: минуле і сучасність», присвячена до 1030-річчя хрещення Київської Русі.
В ході конференції, доповідачами було висвітлено особливості духовного життя у Слобідській Україні. Відзначено важливість хрещення Русі-України київським князем святим рівноапостольним Володимиром Великим. Саме хрещення дало поштовх духовному, культурному, правовому, політичному розвитку нашої держави. Сьогоднішні здобутки України, безсумнівно, нерозривно пов’язані із запровадженням християнства.
В роботі конференції взяли участь понад сто чоловік, серед них біля десяти відомих науковців, професорів, кандидатів наук, громадських діячів та керівників патріотичних організацій, за участі двох депутатів обласної ради, керівника управління Сумської ОДА, помічників депутатів Верховної Ради та інших відомих діячів.
З доповідями виступили доктор наук Мозговий І. П., професор Харківського університету Стефанюк С. К. та інші.
Після завершення обговорення доповідей слово для запитань надавалось учасникам конференції. Питань поступило декілька десятків як в письмовій так і в усній формі. Ці питання були враховані в резолюції конференції.
Серед заданих питань один з учасників конференції заявив, що вони збирають підписи до керівництва області, щоб вияснити чому в 2007 році Свято-Троїцький собор, в якому знаходився орган та належав до державної власності, де була зареєстрована облдержадміністрацією Свято-Троїцька громада УПЦ КП, не дивлячись на попереднє завірення офіційним листом Сумської ОДА, що по перенесенні органу, він буде переданий релігійній громаді Сумської єпархії УПЦ КП, виявилось, що цей храм, без врахування інтересів громади УПЦ КП, був переданий Московському Патріархату при тому, що до цього часу, всі храми в місті Суми та області, без виключення були передані УПЦ МП.
Учасники конференції толерантно поставились до даної інформації, яка виходить від жителів міста Суми, і давно на слуху, оскільки більшість жителів є прихильниками створення єдиної Помісної Православної Церкви. Головуючий на конференції пояснив, що ми живемо в Українські правовій, демократичній державі де громадяни мають право звернень до влади чи суду для вияснення важливих питань з життя місцевих громад.
В ході конференції не лунало жодних закликів щодо протиправних дій. Такі дії є абсолютно неприпустимими як для керівництва та духовенства єпархії, так і для віруючих.
На жаль, це викликало непорозуміння та неординарне трактування з боку керівництва Сумської єпархії УПЦ МП. Разом із тим у нас викликають занепокоєння погрози керівництва Сумської єпархії УПЦ МП щодо готовності «дати відсіч» законним діям громадян міста та роздмухування і розпалювання відсутньої проблеми, при тому у зверненні до найвищого керівництва держави, незрозуміло з якого приводу.
Звертаємо Вашу увагу, що подібні провокації та заяви з боку керівництва Сумської єпархії УПЦ МП лунають не вперше. Весь час вони призводили до загострення ситуації. Особливо небезпечними подібні необдумані заяви є в умовах війни, адже агресор постійно шукає приводів для захисту «русского мира».
Подібні заяви керівництва Сумської єпархії УПЦ МП звучали і наприкінці лютого 2014 року, з набатними дзвонами та з заявами Московської Патріархії, що в місті Суми горить їхній кафедральний собор. Після цього ще сумчани сміялись декілька місяців з цієї провокації. Це ж саме було і з пропажею чудотворної ікони, яка знаходилася в Спасо-Преображенському соборі.
Але ця ситуація також насторожує нас, оскільки декілька тижнів тому, керівництвом СБУ, в засобах масової інформації, було повідомлено про підготовку фейкових захоплень храмів та інших релігійних провокацій однією з конфесій.
У зв’язку з цим ми просимо компетентні органи вивчити дане питання, чи це не є заяви на опередження майбутніх подій, щоб підготовити собі алібі.
Віруючі рішуче налаштовані в межах діючого законодавства протистояти подібним провокаціям, захищати свої права та святині.
Дивним є, що ці провокативні питання, з їхньої сторони, роками виникають на першому тижні Великого Посту, або в час наближення Страсної седмиці.
Прикро фактом є вживання в листах УПЦ МП та висловлюваннях неадекватних оцінок багатомільйонної Церкви УПЦ КП. Цими висловлюваннями вони, в першу чергу принижують свою гідність і применшують велич Христової Церкви.
Звертаємось до Вас, дорогі брати і сестри із УПЦ МП із закликом тверезо оцінювати ситуацію та не піддаватися на провокації. Всі ми є одним народом, який прагне встановлення миру на своїй землі. Будьте толерантними один до одного та пам’ятайте слова Господа нашого Ісуса Христа, який говорить: «По тому впізнають вас, що ви Мої ученики, коли любов буде між вами».