Митрополит Епіфаній взяв участь в онлайн-зустрічі з послами країн «Великої сімки»
Розмістив Admin на December 02 2020 - 22:04:19



Митрополит Епіфаній взяв участь в онлайн-зустрічі з послами країн «Великої сімки»
Розширені новини

Митрополит Епіфаній взяв участь в онлайн-зустрічі з послами країн «Великої сімки»


Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній взяв участь в онлайн-зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з послами країн «Великої сімки», де разом зі світовою громадськістю обговорили актуальні виклики для сучасної України, зокрема, і в релігійній сфері.
Блаженнійший Митрополит Епіфаній як головуючий у ВРЦіРО подякував за можливість продовжити традицію діалогу між дипломатичними представництвами провідних країн світу і нашою Радою Церков, яка є однією з найстарших неурядових інституцій громадянського суспільства України, що продемонструвала протягом 25 років своєї діяльності плідну співпрацю як між конфесіями, так і у діалозі зі зовнішніми партнерами тут і закордоном.
Під час діалогу було висловлено стурбованість численними викликами, перед якими зараз стоїть Україна, і які, окрім політичного, мають також і моральний вимір. Звертаючись до міжнародних партнерів, Митрополит Епіфаній звернув особливу увагу на загрозливу ситуацію з дотриманням прав людини та свободи віросповідання на окупованих Росією територіях у Донецькій та Луганській областях і в Криму. «На жаль, зараз не існує дієвих внутрішніх механізмів, які би спонукали окупаційну владу дотримуватися хоча б мінімальних міжнародних стандартів у цій сфері, припинити утиски й гоніння. Єдиним ефективним методом є міжнародні вимоги як на рівні окремих країн, так і через міжнародні організації – ООН та ОБСЄ. Прошу розглянути можливість запровадження додаткових механізмів посиленого моніторингу ситуації у цій сфері та у разі її погіршення – впроваджувати проти порушників належні санкції», – зазначив Предстоятель ПЦУ.
Блаженнійший владика також наголосив на важливій ролі релігійної спільноти у справі деокупації та подальшого процесу відновлення єдності й суспільного примирення на тимчасово окупованих територіях. «Вже зараз ми маємо певні напрацювання у стратегії миробудування і ми свідомі тієї відповідальності, яка лягатиме на релігійну спільноту в майбутньому, коли Україна поверне свій суверенітет над усією територією. Тому для нас важливим є діалог з міжнародними партнерами, зокрема з тими, хто проходив у минулому подібні процеси у час після ІІ Світової війни або після громадянських і етнічних конфліктів, щоби весь накопичений позитивний досвід ми могли використати в Україні», – підсумував Блаженнійший, подякувавши закордонним партнерам за увагу до цієї тематики і побажавши всім Божої допомоги у подоланні кризи і сучасних викликів.

Джерело: https://www.facebook.com/104271807897657/posts/199878615003642/