Згідно з уставом Православної Церкви в перші чотири дні Великого посту на вечірньому богослужінні, яке називається великим повечір’я, відбувається читання Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського. Читання відбувається при свічках.
Великий канон отримав загальноцерковне вживання в кінці 9 століття. Автором канону є критський архієпископ 8 століття святитель Андрій. Появу канону пов’язують з каяттям архієпископа Андрія в єресі монофелітства (вчення про одну волю в Господі Ісусі Христі). Канон був доповнений великим сучасником святителя Андрія преподобним Іоаном Дамаскіним.
Канон складається з 250 тропарів (строф), які згадують події Священної історії від гріхопадіння Адама та Єви і до приходу в цей світ Спасителя світу - Господа нашого Ісуса Христа, Сина Божого. Кожен тропар супроводжується приспівом: «Помилуй мене, Боже, помилуй мене».
Читання Великого покаянного канону 18 та 19 березня 2024 року в Свято-Воскресенському кафедральному соборі міста Суми очолив Керуючий Сумською єпархією, Високопреосвященніший архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій у супроводі духовенства та хору собору.