2007 РІК У ЖИТТІ СУМСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
Розмістив Admin на April 21 2008 - 20:54:12
*Протягом 2007 року, порівняно з 2006 роком, Сумська єпархія зросла на 31 зареєстровану парафію та 11 священиків. Всього ж в області діє більше 200 парафій.
*Було освячено і введено в дію: Свято-Покровський храм в с.Томашівка Недригайлівського району; Свято-Троїцький храм в с.Михайлівка Буринського району; реконструйовано козацький Свято-Миколаївський храм в Конотопі.
*Закладено наріжні камені, де мають постати нові храми нашої Церкви: храм святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в смт.Буринь; Свято-Успенський собор в Охтирці; Свято-Миколаївський храм у с.Курмани Недригайлівського району; відбудеться у березні освячення Свято-Троїцького храму у м.Шостка.
*У 2007 році в Сумській єпархії УПЦ Київського Патріархату суттєво активізувався процес будівництва, реконструкції храмів та каплиць: Свято-Георгіївського храму в Конотопі та Свято-Успенського храму в с.Климівка Білопільського району, Свято-Троїцького храму у смт.Липова Долина, де зведені стіни й залишилося облаштувати купола, внутрішнє та зовнішнє оздоблення; розпочато з нульового циклу будівництво Петро-Павлівського храму у Ромнах та Свято-Миколаївського храму у смт.Недригайлів; храму Різдва Христового в с.Ворожба Білопільського району, де продовжується реконструкція пристосованої споруди у типовий храм. Розпочато реставраційно-будівельні роботи храмів: Різдва Пресвятої Богородиці в с.Юнаківка Сумського району, Свято-Михайлівського храму у с. Малий Вистороп Лебединського району та Святого Івана Хрестителя у с.Рябушки.
*У 2007 році частково виконано ремонтно-реставраційні роботи у Сумському Свято-Воскресенському кафедральному соборі та встановлено в ньому коштом парафіян новий іконостас у верхньому храмі, а в нижньому храмі уклали нову підлогу.
*В храмах Сумської єпархії регулярно відбувалися установлені Церковним календарем святочні, недільні та урочисті дні згідно зі Статутом нашої Церкви, а також у дні загальнонаціональних свят та подій. Зокрема, панахиди за тих, які трагічно загинули під час аварії на Чорнобильській АЕС та на честь загиблих козаків, що в с.Шаповалівка Конотопського району. А також відслужили молебень на честь 348-ї річниці героїчної Конотопської битви та освятили місцевий краєзнавчий музей, створений до цієї історичної події. Священики нашої Церкви відслужили молебень та взяли участь у відкритті Всеукраїнського фестивалю української народної пісні в с.Боромля Тростянецького району.
*За участі керівництва міста й області та студентів Банківської Академії перед початком навчального року у Свято-Воскресенському кафедральному козацькому соборі відслужили молебень. Тут же, до Дня міста Суми, відбулася Божественна літургія. Духовенство УПЦ Київського Патріархату взяло участь у святі й виголосило спільну молитву з сумчанами та керівництвом міста й області.
*Священики нашої Церкви відслужили молебень біля пам’ятника останньому кошовому Запорозької Січі Петру Калнишевському, а також за участі керівництва області у Свято-Воскресенському соборі відслужили панахиду за загиблих від голодоморів українського народу в 1932-33рр. та 1947р. і освятили пам’ятний знак у вшанування жертв Геноциду на привокзальній площі в м.Суми; такі ж панахиди відслужили біля пам’ятників жертвам тих страшних часів у селах Піски Буринського району, Хоружівка Недригайлівського району.
*Духовенство і керівництво Сумської єпархії УПЦ Київського Патріархату веде активний діалог з місцевою владою щодо відродження духовності та Національної Церкви в області. Маємо надію, що у 2008р. органи місцевого самоврядування рішуче призупинятимуть протиправні дії УПЦ Московського Патріархату. Сумське єпархіальне управління, відповідно до вимог чинного законодавства, вимагатиме перерозподілу храмів на канонічній території Київського Патріархату, які незаконно передані іноземній конфесії – Московській церкві в Україні (УПЦ МП).