Поїздка до Парагваю
Розмістив Admin на December 29 2008 - 17:30:45


Звіт за поїздку єпископа Сумського і Охтирського Мефодія
до Парагваю на запрошення тамтешньої української громади
з 10 до 24 листопада 2008 року


Оновлено 08.01.2009р.



Розширені новини
Звіт за поїздку єпископа Сумського і Охтирського Мефодія
до Парагваю на запрошення тамтешньої української громади
з 10 до 24 листопада 2008 року


    На прохання пана Володимира Ліщука зі США, який був на зустрічі в єпископа Мефодія, про те, що українська громада в Парагваї немає жодного православного священика, з благословення Святійшого патріарха Філарета, в Парагвай 2006 року вибув для вивчення ситуації секретар Сумської єпархії протоієрей Петро Попадинець, який відслужив вербну неділю й великдень та відвідав українські поселення в Парагваї.

    За звітом секретаря єпархії було прийняте рішення про необхідність підтримки парагвайської громади українців в царині духовності в тих межах, які можливі для Сумської єпархії – надання інформації про стан справ в Україні, допомога церковною літературою та облаштуванням тощо.

    Але парагвайська громада потребувала священика й звернулася з цим до Святійшого Патріарха Філарета й до Сумської єпархії. За рекомендацією секретаря єпархії протоієрея Петра Попадин ця та з благословення Святійшого Патріарха Філарета, у довгострокове відрядження в Парагвай в 2007 році був направлений клірик Сумської єпархії ієрей Анатолій Яремко, який служить в Парагваї до цього часу.

    Ієрей Анатолій Яремко, разом з українською громадою добився офіційної державної реєстрації громади УПЦ Київського Патріархату та оформлення статусу їх храму на честь святого Юрія Переможця, як кафедральний собор нашої Церкви в Парагваї.

    2008 року, на запрошення української громади Парагваю та з благословення Святійшого Патріарха Філарета, з 10 до 24 листопада Парагвай відав єпископ Сумський і Охтирський Мефодій.



    Зустріли владику в аеропорту столиці Асунсьйон. По прибуттю в місто Енкарнасьйон – столиці місцевої української діаспори, владика розмістився в апартаментах для духовних осіб при канцелярії Кафедрального собору. Зразу, а це вже за північ, було відправлено молебень в соборі святого Юрія Переможця.



    12 листопада, після ранішньої молитви, відбулася поїздка до пам’ятника Тараса Шевченка та пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні. Ці монументи встановлені українцями Парагваю. Там відслужені молебень (Шевченко) та панахиду (жертвам Голодомору) за участю ієрея Анатолія Яремка з помічниками й соборним хором.



    Після цього відбулася зустріч в родині Надії Ремезовської з місцевими українцями.

    Після обіду відвідали українські поселення – Капітан Міранда (храм святого Михаїла), місто Фрам (храм святого Василія), поселення Урусо Покай (новий собор святої Трійці), Сан Доне (храм Успіня пресвятої Богородиці) та інші поселення.



    О 20-й годині вечора відбувся молебень в кафедральному соборі та офіційна зустріч з громадськістю міста де були присутні, окрім українців, й офіційні особи місцевої влади. Після проповіді владики, в якій він розповів про сьогодення України та про роль Київського Патріархату у відродженні української державності, відбувся прийом де владика відповів на різні запитання, що завершилося концертом українських аматорських колективів. Вже за північ вечеряли.



    13 листопада о 9.00 відбувся прийом у мера міста пана Віталія Шалька, українцем за походженням, який розповів про свою родину, про свою православну віру, про досягнення української громади в економічному та суспільному житті держави, про грандіозні плани з побудови спільно з Аргентиною та Бразилією експериментального та масшабного проекту гідроспоруди на річці Парані, де збудують одну з найпотужніших у світі гідроелектростанцій після чого там з’явиться острів з містом Енкарнасьйон і буде нова екологічна обстановка, що позитивно вплине на економіку Парагваю. При цьому, значне місце в цьому проекті належить і українцям Парагваю. Україна ж постачає турбіни для цієї споруди.



    Владика Мефодій подарував йому ікону святого рівноапостольного князя Володимира Великого та святої рівноапостольної княгині Ольги, а також запросив відвідати Україну й місто Суми зокрема. На це мер відповів, що він налаштований на поїздку де також підніме питання про економічну співпрацю з регіонами України.

    Після цього, відбулося знайомство з організацією діяльності дитячих будинків, збудованих коштом голови Ради парафії святого Юрія Переможця пані Марією Ремезовською. Були присутні віруючі та вихователі цього закладу й, звичайно ж, діти.



Потім відбулася поїздка в поселення 12-й кілометр де приймав пан Степан Ліщук з родиною та місцевими українцями, обідали.

    Вечором відбулося освячення новозбудованого житла для української родини. Там же відбулася нарада з українським патріотичним активом.

    14 листопада на запрошення єпископа Римо-Католицької церкви владики Ігнасі Горгоси відвідали їх собор та його резиденцію. У розмові він дуже гарно відізвався про нашу Церкву та ювілейні заходи 1020-тя Хрещення Руси-України. Особливо відзначив визначну роль діяльності Святійшого Патріарха Філарета не тільки в Україні, а й у християнському світі. Він наголосив на необхідність тісніших контактів ортодоксальних християнських церков в час, коли матеріалізація світу та глобалізаційні процеси стають пріоритетними над духовністю. Йому подаровано Володимирську ікону Божої Матері.



    Після цього українська родина Василя та Люби Олійників супроводили в поселення Наталіо де є український храм та національний парк Парагваю. В Наталіо зустрілися з родиною, вихідцями з міста Свеса, що на Сумщині.

    Вечором, о 20 годині відбулася багатогодинна зустріч з почесним консулом України в республіці Парагвай паном Андрієм Троцюком. До цієї зустрічі долучився консул з міста Посадас, що в Аргентині пан Баланда. Обговорювали питання розвитку УПЦ Київського Патріархату на теренах цих країн. Активну участь у бесіді брала секретар нашого консульства пані Неля ….. Намітили програму співпраці священиків різних конфесій з метою збереження тамтешніх українських громад та розвитку духовності й забезпечення їх священнослужителями.



    15 листопада зранку відвідане місто Посадас та національний парк Аргентини.

    Вечором відбулося всенічне богослужіння в кафедральному соборі святого Юрія Переможця.

    16 листопада здійснено Божественну Літургію в кафедральному соборі за участю духовенства Автокефальної Церкви та в присутності віруючих різних конфесій – УГКЦ, Римо-католики та протестантські. В цей недільний день зібралося величезна кількість людей різного віку, були присутні кілька програм радіо, телебачення та журналісти парагвайської преси. На службі були присутні представники влади.

    Після служби відбувся урочистий прийом у місцевій Просвіті на якому були присутні більше п’ятисот осіб з різних регіонів Парагваю та Аргентини й Бразилії. Серед них були представники інших місцевих народів та місцевої влади й різних конфесій.

    Після вітальних слів єпископ Мефодій мав слово до парагвайців де підкреслено важливість збереження української ідентичності й прабатьківської віри, оскільки це є збереження самобутності української діаспори поряд з іншими культурами.

Після цього відбулися концерти та відзначення. Місцева громада передала для Святішого Патріарха Філарета пам’ятний альбом з видами Парагваю кафедрального собору, пам’ятників Тарасові Шевченку та Голодомору.

    17 листопада відбувся прямий ефір на місцевому телебаченні. Ведучий програми українського походження. Було багато запитань від жителів за телефоном.

    Після владика Мефодій відвідав поселення Капітан Міранда, місцевих українських фермерів з родини Дейнеків, ознайомився з їх працею та побутом.


    Цього ж дня, о 1500, відбулася зустріч з журналістами місцевої преси.

    18 листопада переїздив до Буенос-Айресу в Аргентині.

    19листопада відбулася зустріч з українською громадою та обговорення питань розвитку УПЦ Київського Патріархату в Аргентині.

    20листопада відвідав національний музею міграції та історичних місць в Буенос-Айресі. Після, проїздом через місто Посадас в Аргентині, де була коротка ознайомлювальна зупинка, повернувся в Парагвай.

    21 листопада відбулося підведення підсумків перебування владики Мефодія в Парагваї з активом громади Енкарнасьйону. Прощальна вечеря де було обговорено з присутніми про співпрацю нашої Церкви та української громади Парагваю, намічені плани культурного обміну тощо.

    22 листопада від’їхав до столиці Парагваю. Там невелике ознайомлення з історичними місцями столиці. Зустріч з родиною Юрія Кацалапа де обговорювалися різні питання, в тому числі будівництва храму УПЦ Київського Патріархату в столиці Парагваю.

    Місця відвідин Преосвященнійшого Владики Мефодія У своєму Закордонному відрядженню по Парагваю та Аргентині.





    По завершенні візитації Преосвященнійший Владика Мефодій відбув в Україну.