Минулого тижня Свято-Миколаївська громада УПЦ Московського Патріархату с. Сахни, Конотопського району провела збори громади та вирішила одностайно перейти в УПЦ Київського Патріархату. На другий день були проведені повторні збори громади за участю місцевих депутатів та керівництва села, на зібрання прибув архієрей та керівництво єпархіального управління УПЦ МП, щоб відговорити громаду про її перехід. Але віруючі задали конкретні питання з місця: чому УПЦ МП не осудила російську агресію проти України? Чому не підтримують ідею об"єднання в єдину Помісну Церкву? Чому не підтримували Євромайдан, а виступали проти? Чому їхній патріарх Кирило благословляв братовбивчу війну проти України, а не виступила їхня Церква проти. Серед учасників зборів були присутні жителі села котрі брали участь в подіях Євромайдану та в бойових діях АТО.
Минулого тижня Свято-Миколаївська грамада УПЦ Московського Патріархату с. Сахни, Конотопського району провела збори громади та вирішила одностайно перейти в УПЦ Київського Патріархату. На другий день були проведені повторні збори громади за участю місцевих депутатів та керівництва села, на зібрання прибув архієрей та керівництво єпархіального управління УПЦ МП, щоб відговорити громаду про її перехід. Але віруючі задали конкретні питання з місця: чому УПЦ МП не осудила російську агресію проти України? Чому не підтримують ідею об"єднання в єдину Помісну Церкву? Чому не підтримували Євромайдан, а виступали проти? Чому їхній патріарх Кирило благословляв братовбивчу війну проти України, а не виступила їхня Церква проти. Серед учасників зборів були присутні жителі села котрі брали участь в подіях Євромайдану та в бойових діях АТО.
На ці та інші гострі питання віруючим не вдалось отримати адекватну та пряму відповідь навіть від самого архієрея, а тільки заплутані промови про благодатність, канонічність і тому подібне які громада сприйняла як застарілі лозунги комуністичної епохи та тавтології.
За те громада попросила виступити священика Павла Кузя з УПЦ КП, котрий розвінчав неправдиві оповідки про "канонічність", "благодатність" та "розкольництво" в Церкві на основі апостольських правил і був підтриманий повністю громадою. Також підтримали перехід громади в УПЦ КП місцеві депутати, керівництво села та меценати, котрі виявили бажання збудувати новий типовий храм.
19 грудня призначене перше богослужіння в даній громаді.
Ганна Глєбова.
P.S. В єпархіальному управлінні УПЦ КП підтверджують про перехід громади та сказали, що уже давно певна кількість громад мають бажання об"єднатися в єдину Помісну Церкву.