28 вересня - пам'ять ікони Пресвятої Богородиці "Новоникитської"
Розмістив Admin на September 28 2018 - 20:18:57
28 вересня - пам'ять ікони Пресвятої Богородиці "Новоникитської"
    28 вересня Свята Православна Церква вшановує пам’ять ікони Пресвятої Богородиці "Новоникитської" (372 р.).

Новоникитська ікона - одна з найдавніших ікон Божої Матері. Вона явилася Святому великомученику Микиті в четвертому столітті (ІV ст.).

Великомученик Микита (бл. 372 р.), пам’ять якого також вшановується 28 вересня, колишній воїн і учень Феофіла, єпископа готського, ще до прийняття хрещення, бачив одного разу уві сні Юнака, який тримав в руці Хрест. Прокинувшись, він довго розмірковував над сенсом видіння. Одна дівчина-християнка, на ім'я Юліанія, за велінням від Бога, сказала Микиті, щоб він подивився на власні груди. Він виявив у себе на грудях образ Пресвятої Богородиці з Богомладенцем, який стояв на колінах Своєї Матері і тримав у руці Хрест. "Це ж саме зображення я бачив уві сні!" - вигукнув святий Микита. Явлення ікони справило на нього таке враження, що він увірував у Христа і негайно прийняв святе Хрещення від готфського єпископа Феофила, учасника I Вселенського Собору.

В розповсюдженні християнства серед своїх одноплемінників старанно працював і святий Микита. Своїм прикладом і натхненним словом він привів до Христової віри багатьох язичників.

Незабаром почалося гоніння на християн, і святий Микита в числі інших сповідників прийняв мучеництво.

Джерело:

1. Відкритий електронний ресурс: Спецпроект УНІАН Релігії: https://religions.unian.ua/holidays/10277967-28-veresnya-pam-yat-ikoni-presvyatoji-bogorodici-novonikitskoji-video.html

2. Православний Церковний календар 2018: (https://days.pravoslavie.ru/Life/life1533.htm)