Церква і суспільство. Нацгвардійці відвідали духовні та історико-культурні святині Сумщини
Розмістив Admin на October 27 2017 - 22:29:29Нацгвардійці відвідали духовні та історико-культурні святині Сумщини
Розширені новини

Нацгвардійці відвідали духовні та історико-культурні святині Сумщини


Щойно призвані на службу до лав Національної гвардії України військовослужбовці спільно з військовими священиками Української православної церкви Київського патріархату та представниками поліції відвідали вчора духовні та історичні місця Сумщини.
Вже багато років священики Української православної церкви Київського патріархату здійснюють духовне наставництво над військовослужбовцями, поліцією та Національною гвардією України. А з введенням у військових частинах посад військових священиків – капеланів, духовно-просвітницька робота з молодими військовослужбовцями стала ще більш актуальною і вийшла на якісно новий рівень.
Тож, вчора, з метою знайомства нацгвардійців з визначними пам’ятками історії і культури Сумщини, їх запросили на екскурсію до Недригайлівського та Роменського районів. Екскурс в історію козаччини, селянського повстанського руху, Голодомору 1932-1933 років та історію населених пунктів районів провели спеціаліст відділу комунікації ГУНП в Сумській області Володимир Кузьменко та священики з Недригайлова, сіл Хоружівки і Пустовійтівки.
«Памятки козацької доби, що збереглися в цих козацьких селах мають понад трьохсотлітню історію. Ці землі ще пам’ятають і стук копит козацьких коней, і натруджені руки давніх хліборобів, які освоювали ці родючі грунти, і важкі та славні битви багатьох війн, що прокотилися по Українській землі. А ще давніх скіфів і славних козаків Слобожанщини, відомих своєю військовою доблестю та звитягою», - почав свою розповідь настоятель церкви Св. апостола Андрія Первозваного з Хоружівки ієрей отець Сергій Борис.
Священики з Сум, Хоружівки та Пустовійтівки разом з військовими провели спільні молебні за Україну та попрохали у Господа здоров’я і миру для країни.
Молоді бійці Національної гвардії України відвідали козацький Троїцький храм у селі Пустовійтівці, батьківщині легендарної історичної особистості, останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського, старовинний козацький цвинтар, де вклонилися пам’яті предків, згадали жертв Голодоморів у селі Хоружівці на батьківщині третього президента України Віктора Ющенка.
Простими, але проникаючими в кожне серце словами, священнослужителі розповідали про християнські цінності та чесноти, любов до ближніх, віру терпіння і терпимість. Не обійшли увагою і теми патріотизму та любові до свого народу, своєї рідної землі, готовності її захищати у випадку необхідності від внутрішніх та зовнішніх ворогів до останнього подиху, як робили це колись наші діди-прадіди та запорозькі козаки.
Священики благословили присутніх у храмах військових на добру і чесну службу в ім’я України, на захист українського народу, та побажали міцного здоров’я і миру.
Військовослужбовці Національної гвардії України подякували організаторам за змістовну і цікаву екскурсію та висловили бажання, щоб такі культурологічні заходи проводилися й надалі.

Відділ комунікації поліції Сумської області