Церква і суспільство. Архієпископ Мефодій з духовенством Сумщини узяв участь в урочистостях з нагоди пам’яті преподобного Паїсія Величковського в Полтаві
Розмістив Admin на November 29 2017 - 21:38:31Архієпископ Мефодій з духовенством Сумщини узяв участь в урочистостях з нагоди пам’яті преподобного Паїсія Величковського в Полтаві
Розширені новини

Архієпископ Мефодій з духовенством Сумщини узяв участь в урочистостях з нагоди пам’яті преподобного Паїсія Величковського в Полтаві


28 листопада 2017 р., в день пам’яті преподобного Паїсія Величковського, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у рідному місті і храмі преподобного – Свято-Успенському кафедральному соборі м. Полтави – звершив Божественну літургію.
Його Святості співслужили Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон та численне духовенство Полтавської єпархії.
За богослужінням Святійший Патріарх виголосив проповідь, у якій зазначив, що преподобний Паїсій є прикладом того, як людина має спасатися. Цей приклад духовного життя повинні наслідувати не лише ченці, але й християни, які живуть у світі.
По завершенню літургії відбувся молебень до преподобного Паїсія Величковського.
Після молитви Його Святість вручив благодійникам і жертводавцям високі церковні нагороди. Також і капеланів Полтавської єпархії Предстоятель нагородив патріаршими грамотами з відзнаками і медаллю «За жертовність і любов до України».
Незважаючи на те, що пам’ять преподобного припала на робочий день храм був наповнений вірянами. Усі відчували особливу радість, адже залишивши в юності рідну Полтаву, преподобний Паїсій повернувся до своєї малої батьківщини ставши її святим молитвеником і заступником.
Цього ж дня, ввечері, в оперному театрі ім. Миколи Гоголя відбулись урочистості, присвячені пам’яті преподобного Паїсія Величковського. З вступним словом виступив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.
Також до усіх присутніх в залі з вітальним словом звернувся Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Його Святість розповів про життя святого і про ту велику роль, яку відіграє у світовому Православ’ї уродженець Полтавщини преподобний Паїсій Величковський. Опісля привітальних слів відбулось нагородження Преміями імені преподобного Паїсія Величковського найбільш активних громадян міста. Завершився захід святковим концертом.

За матеріалами Київських єпархіальних відомостей