Церква і суспільство. Мітинг-реквієм з нагоди 32-річчя роковин аварії на ЧАЕС у Краснопіллі
Розмістив Admin на April 28 2018 - 13:16:05



Мітинг-реквієм з нагоди 32-річчя роковин аварії на ЧАЕС у Краснопіллі
Розширені новини

Мітинг-реквієм з нагоди 32-річчя роковин аварії на ЧАЕС у Краснопіллі


32 роки тому в ці квітневі дні українці в населених пунктах, які тепер називають одним лиш словом «зона», жили приємними клопотами: дітлахи готували уроки і гралися на вулиці, їх батьки ділилися на лавках останніми новинами і будували плани на травневі свята, молоді пари гуляли весілля, але все то обірвалось в одну мить обірвали сирени тривоги – провісники незбагненної трагедії… Так все починалось тоді і саме так відновили початок вселенської біди аматори краснопільської сцени під час тематичного заходу «Чи знаєш ти, світе, як сумно ридає полин?» з нагоди 32-х роковин аварії на ЧАЕС. На сьогоднішній день на території Краснопільського району проживає 215 чоловік, постраждалих від Чорнобильської трагедії, з них 62 особи І категорії, 81 особа –ІІ категорії , 72 осіб – ІІІ категорії, 271 дитина. 128 чоловік від набутих під час ліквідації аварії залишили цей світ.
Хвилиною мовчання вшанували присутні в залі пам’ять тих, хто ціною власного життя врятував життя і здоров’я мільйонів.
Від голови Краснопільської районної державної адміністрації Сергія Хрупи, голови районної ради Віталія Савоненка, селищного голови Юрія Яремчука звучали слова вдячності присутнім в залі учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Після чого відбулась церемонія покладання квітів до пам'ятного знака жертвам і ліквідаторам аварії на ЧАЕС, де благочинний Української Православної Церкви Іван Малюк провів чин панахиди за жертвами аварії на Чорнобильській АЕС.
Під час мітингу-реквієм до присутніх звернулися голова Краснопільської районної організації «Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» В. А. Гойденко, член цієї організації, ліквідатор із Хмеоівки Б. В. Подойма:
- 32 роки, це не лише чергова дата з моменту аварії, а й період напіврозпаду радіоактивних елементів, адже через 64 роки та забруднена зона буда придатною для життя, - говорить Борис Васильович. – Ми зібралися на святому місці біля стел з іменами наших побратимів, які віддали найдорожче – своє життя. «Мorituri te salutant» - «ті, що йдуть на смерть, вітають тебе» - таким було одне з гасел ліквідаторів. Ми низько схиляємо голови перед їх світлою пам’яттю і обіцяємо, що зробимо все від нас залежне, щоб їх сім’ї не залишались без уваги. Нас називають героями, а ми лише виконували те, що мали виконати.

До 32 річниці Чорнобильської катастрофи в читальному залі Краснопільської районної бібліотеки для дітей для учнів 4-9 класів оформлена книжково-ілюстративна виставка «Чорнобиль! Його забути не дозволяє майбутнє».
Бібліотекар Бесараб Т.О. провела бібліографічний огляд «Чорна трагедія на кольоровій землі» та перегляд літератури з визначеної теми для учнів 4 класів.