Життя єпархії. Сумська делегація на святкуванні 1030-річчя Хрещення Київської Руси-України
Розмістив Admin на July 31 2018 - 11:27:24Сумська делегація на святкуванні 1030-річчя Хрещення Київської Руси-України
Розширені новини

Сумська делегація на святкуванні 1030-річчя Хрещення Київської Руси-України


28 липня під час святкування у столиці видатної дати для усіх християн – 1030-річчя Хрещення Київської Руси-України — делегація Сумської єпархії відвідала Київ, де взяла участь у святкових заходах.
Духовенство Сумської єпархії та велика кількість парафіян з усіх районів Сумської області прибули вранці 28 липня до Володимирського кафедрального собору, щоб взяти участь у Святій Божественній Літургії, яку очолив Святійший Патріарх Філарет у співслужінні численного духовенства з усієї України та закордону, у тому числі представників Чорногорської Православної Церкви.
Після Богослужіння розпочався масштабна Хресна хода, у якій за різними оцінками взяли участь від 65 до 150 тисяч людей. Завершилася хода біля пам’ятника святому князю Володимиру молебнем, який очолив Святійший Патріарх Філарет.
Цьогоріч участь у заходах з нагоди відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Руси-України взяли не лише духовенство та віряни УПЦ КП з усієї України, а й Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко, очільники Церков і релігійних організацій, зокрема архієреї та духовенство Української Автокефальної Православної Церкви, урядовці, воїни та ветерани АТО, волонтери, дипломатичний корпус та інтелігенція.
На урочистостях був присутній представник Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл, який наголосив, що Вселенський Патріархат «не полишить чад своїх українських необороненими і на призволяще кинутими». «Вселенський Патріарх не може залишатися сліпим і глухим до звернень, які повторюються вже понад чверть століття», - наголосив митрополит Еммануїл. «Чада Української Церкви та її провідники мають право на своє місце серед Церков», - додав він.