Життя єпархії. Закладення капсули й освячення фундаменту нової церкви Дванадцяти апостолів
Розмістив Admin на September 07 2018 - 18:13:20Закладення капсули й освячення фундаменту нової церкви Дванадцяти апостолів
Розширені новини

Закладення капсули й освячення фундаменту нової церкви Дванадцяти апостолів


В урочищі Дурово на Хіммістечку вже багато років стоїть невеличка дерев’яна каплиця. У майбутньому поруч має з’явитися храм Дванадцяти апостолів. Під будівлю вже заклали фундамент, а 6 вересня Високопреосвященнійший Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський, заклав в основу церкви капсулу та дав своє Благословення. «Кажуть, що храм виконує свою місію, як одна людина спасеться в ньому, я думаю, що тут буде спасатися маса людей, бо тут проживає багато людей. Бажаю отець Іван Божої підтримки на Ваше починання добре. Нехай Господня рука перебуває над храмом, допомагає Вам завершити роботу», — з такими словами Владика Мефодій звернувся до настоятеля храму, кандидата богословських наук, протоієрея Івана Чекалюка.
Закласти частинку фундаменту майбутнього храму змогли усі бажаючі. Місце для зведення храму обрали не випадково. Саме тут, як розповідають історики, 100 років тому стояла капличка, яку збудувала господарка цих земель, вдова графа Дурова.
«Як каже Владика Мефодій, багато храмів не буває, і саме тут, оскільки великий мікрорайон, близько навчальний заклад Медичний коледж, близько поліклініки, близько приватний і комунальний сектори. Тому, я думаю, в цьому храмі будуть зцілюватися душі багатьох наших сумчан», — зазначив заступник Сумського міського голови Степан Пак.
У церкві є парафіяни, але просторого приміщення, аби прийти на Богослужіння, не було, хоч землю під будівництво виділено кілька років тому. Нині є необхідні матеріали, тож наступного року, сподівається настоятель, у зеленому парку стоятиме храм. «У цей день ми заклали основу нашого храму, храму Дванадцяти апостолів, капсулу, яка буде початком для того, щоб найближчим часом збудувати його стіни і покласти золотоверхий купол», — повідомив настоятель храму отець Іван.

За матеріалами http://www.atv.sumy.ua/