Церква і суспільство. Сумське духовенство взяло участь у науково-практичній конференції до Міжнародного дня рідної мови
Розмістив Admin на February 26 2019 - 19:33:26Сумське духовенство взяло участь у науково-практичній конференції до Міжнародного дня рідної мови
Розширені новини

Сумське духовенство взяло участь у науково-практичній конференції до Міжнародного дня рідної мови


З нагоди Міжнародного дня рідної мови в Конгрес-центрі СумДУ пройшла науково-практична конференція «Мова – держави основа». Участь у науково-практичній конференції взяли представники обласної та міської влади, освітяни, духовенство, зокрема ієрей отець Миколай Карпенко та громадськість.

Як зазначив ініціатор заходу – голова Конгресу Української інтелігенції Сумщини Віктор КАЗБАН, мовна політика має бути потужною і це питання актуальне як ніколи: «Роль рідної мови, як важливого чинника консолідації нації, суттєво зростає в умовах розбудови української державності, вона стає опорою, що дасть змогу, на мій погляд, згуртувати українське суспільство. Сьогодні постає питання реального поновлення на рідній землі рідної мови в своїх правах, особливо це важливо на теренах Сумщини, яка є прикордонною із агресором областю».

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО наголосив на важливості спільних дій, аби українська мова була основою української національної ідеї, тож запевнив, що міська влада й надалі підтримуватиме впровадження в Сумах проектів та ідеї, спрямованих на популяризацію української мови.

Учасники конференції говорили про основи та важливість національної ідеї, детально зупинялись на визначенні української мови як важливого чинника консолідації української нації. Були розглянуті питання мовного законодавства у контексті європейського досвіду, культуромовної особистості фахівця у XXI столітті та специфікації її формування. Також обговорили питання мови архітектурного простору міста, міської топоніміки та проблеми історичної пам’яті.

За матеріалами https://smr.gov.ua