Церква і суспільство. Презентація документальної книги про Автокефалію Української Помісної Православної Церкви В’ячеслава Оліцького
Розмістив Admin на February 26 2019 - 20:19:49Презентація документальної книги про Автокефалію Української Помісної Православної Церкви В’ячеслава Оліцького
Розширені новини

Презентація документальної книги про Автокефалію Української Помісної Православної Церкви В’ячеслава Оліцького


Автокефалія Української Помісної Православної Церкви – відновлення історичної справедливості. Про це – документальна книга молодого автора В’ячеслава Оліцького, презентація якої відбулася в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці. Які історичні таємниці відкриває перед читачем нове видання, йдеться у сюжеті ТРК «Відікон».
Книга-монографія «Блаженні гнані за правду. Репресії проти Православної Церкви на Сумщині у 1920-30-ті рр.» присвячена Автокефалії Української Православної Церкви та пам’яті репресованого духовенства і вірян. «У книзі висвітлюється не лише доля священиків, які постраждали унаслідок більшовицького режиму у 20-30-ті рр., тут також висвітлюється доля Православних парафій Сумщини цього ж періоду, 20-30-х рр. Дослідження комплексне. Ми в комплексі намагалися подати і долю священиків, і долю парафій, і долю церковного майна, але, що найбільш, як на мене, важливіше, я намагався висвітлити, в тому числі, спротив населення проти отаких репресій радянської влади проти духовенства, проти Української Церкви», — зазначив автор книги, кандидат історичних наук В’ячеслав Оліцький.
Актуальність книги автор пояснює сучасним етапом становлення Української Помісної Православної Церкви та прийняттям Томосу про Автокефалію.
На написання книги автор отримав і благословення від архієпископа Сумського і Охтирського Мефодія. За словами священнослужителя, Церква і надалі буде підтримувати такі ініціативи, спрямовані на популяризацію серед молоді історії рідного краю та духовного розвитку.

За матеріалами ТРК «Відікон»
Фото - Сумська обласна універсальна наукова бібліотека