Предстоятель ПЦУ: Після Різдвяних свят почнемо готуватися до візиту Вселенського Патріарха
Розмістив Admin на January 13 2021 - 12:00:47Предстоятель ПЦУ: Після Різдвяних свят почнемо готуватися до візиту Вселенського Патріарха
Розширені новини

Предстоятель ПЦУ: Після Різдвяних свят почнемо готуватися до візиту Вселенського Патріарха


Після завершення Різдвяних свят ПЦУ займеться організацією візиту Патріарха Варфоломія до України. Про це сказав предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній в інтерв’ю “Прямому”.

“Ми очікуємо на візит Вселенського Патріарха Варфоломія в цьому році, на 30-у річницю незалежності Української держави, сподіваюся, що ми будемо приймати Його Всесвятість. Ці запрошення були і від мене як від предстоятеля Православної Церкви України. І президент Зеленський також підтвердив це запрошення. І ми віримо, що цей візит в цьому році відбудеться, якщо не буде, звичайно, цих карантинних обмежень, які зараз діють не тільки в Україні”, – зазначив Епіфаній.

На запитання, чи цей візит відбуватиметься на державному рівні, він відповів: “Поки що ще не було конкретних розмов, чи це буде організовано на державному рівні. Але якщо є запрошення президента, то звичайно, що цей візит буде відбуватися і на державному рівні, і на церковному рівні”.

За словами предстоятеля, цей візит засвідчує, що Україна є канонічною територією Православної Церкви України.

“Бо на запрошення президента Вселенський Патріарх приїжджає на канонічну територію визнаної автокефальної помісної Православної Церкви. А те, що тут перебуває тимчасово і Російська православна церква, то вже визначено Вселенським патріархом їхній статус: що ми терпимо їх до певного часу, але прийде час, коли вони приєднаються до визнаної автокефальної Православної Церви, і ми будемо складати вже єдину визнану Православну Церкву України”, – зазначив митрополит Епіфаній.

Джерело: https://religionpravda.com.ua/