У Сумах відкрили та освятили меморіальну дошку пам‘яті полковника Євгена Коростельова
Розмістив Admin на January 29 2021 - 20:55:37У Сумах відкрили та освятили меморіальну дошку пам‘яті полковника Євгена Коростельова
Розширені новини

У Сумах відкрили та освятили меморіальну дошку пам‘яті полковника Євгена Коростельова


29 січня відбулося відкриття меморіальної дошки сучасному героєві – випускнику сумської школи № 18, командиру 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади полковнику Євгену Володимировичу Коростельову. На відкритті були присутні: заступник голови облдержадміністрації В‘ячеслав ПЕЧЕНЕНКО та інші представники влади, громадськість, учні школи.
Високопреосвященнійший Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський разом з духовенством єпархії освятив меморіальну дошку пам‘яті героя.
Довідково:
Командир 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади полковник Євген Коростельов народився 9 жовтня 1978 року в м. Суми. Після закінчення школи навчався у Сумському інституті ракетних військ та артилерії, де здобув професію військового. Після випуску проходив службу в 25-й окремій повітрянодесантній бригаді, де пройшов шлях від командира взводу управління самохідної артилерійської батареї до начальника артилерії-заступника командира бригади.

З перших днів російсько-української війни Євген Коростельов виконував найскладніші бойові завдання у найбільш гарячих точках Донбасу та брав безпосередню участь в операції з блокування і визволення міст Лисичанськ та Сєвєродонецьк Луганської області, інших операціях.

Під час бойових дій поблизу Спартака офіцер дістав контузію.

«За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» 21 липня 2015 року Указом Президента України полковник Євген Коростельов був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Свій бойовий шлях у 25-й бригаді полковник Коростельов завершив на посаді начальника артилерії – заступника командира бригади 22 жовтня 2019 року, коли пішов на підвищення та був призначений на посаду командира 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади у складі оперативного командування «Захід».

12 листопада 2019 року під час виконання бойового завдання, особисто оглядаючи позиції бригади на ввіреній ділянці фронту полковник Євген Коростельов отримав поранення та мінно-вибухові травми поблизу Новотроїцького. Життя героя обірвалося 19 листопада внаслідок отриманих поранень та травм.

Указом Президента України був 19 листопада 2019 року (посмертно) був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня – за особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові.

За матеріалами http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/23562-korostelov.html