Медичне капеланство
Розмістив Admin на June 16 2021 - 20:21:21Медичне капеланство
Розширені новини

Медичне капеланство


Душпастирська (духовна) діяльність в закладах охорони здоров'я спрямована на забезпечення релігійних потреб і духовної підтримки пацієнтів, їх сімей, а також працівників закладів охорони здоров'я.

Медичне капеланство є кроком для гуманізації системи охорони здоров’я. Впровадження інституту капеланства в охороні здоров’я – важливий крок до побудови сучасного цивілізованого суспільства. Тільки послідовні дії, напрацювання досвіду та здобуття знань, дають можливість розвинути медичне капеланство в Україні.
КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» виступив межконфесійним майданчиком і базою для розвитку медичного капеланства у Сумській області.

У місті Суми на базі амбулаторно-поліклінічного відділення 14.06.2021 збиралися представники десяти конфесій та релігійних організацій, а також медичні працівники, щоб спільно розробити дорожню карту дій у сфері медичного капеланства регіону, а також щоб долучитися до великої команди, яка впроваджує душпастирську опіку в медичних закладах.
Обговорили перспективи створення осередку медичного капеланства в Сумах.
Директор КНП Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань», диякон Тарас Злиденний презентував бачення розвитку душпастирського служіння в Сумській області, про інститут капеланства у сфері охорони здоров’я розповів президент ГО «Асоціація капеланів в охороні здоров'я» Сергій Убогов та отець Андрій Нагірняк через онлайн-зв'язок.
Ініціаторами та організаторами зустрічі в Сумах виступили Управління Соціального Служіння ПЦУ Eleos-Ukraine , в.о. голови Синодального управління медичного капеланства Православної Церкви України Сергій Дмитрієв.
Тож, один важливий крок зроблений – відбулася перша зустріч, обмін думками та досвідом. Також серед представників Сумської єпархії ПЦУ був присутній прес-секретар свящ. Павло Сушинський

Для довідки. Капела́н (від лат. capellanus) — у християнських церквах та деяких інших релігійних організаціях різних держав світу це представник духовенства, якому на постійних засадах доручається пастирська опіка над якоюсь спільнотою або особливою групою вірних.
Капеланство в охороні здоров'я (англ. Health Care Chaplaincy) — вид душпастирської діяльності, що здійснюється спеціально підготовленими релігійними працівниками (капеланами) у сфері охорони здоров'я.