День пам'яті захисників України у Глухові
Розмістив Admin на August 30 2021 - 11:42:14День пам'яті захисників України у Глухові
Розширені новини

День пам'яті захисників України у Глухові


29 серпня в День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, була відслужена заупокійна літія біля пам'ятного знаку Героям Небесної сотні в місті Глухові.
Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.
28 серпня становище наших військових стало критичним. Між керівництвом АТО та Генштабом ЗС РФ відбулися переговори щодо надання гарантій безпечних гуманітарних коридорів для виходу з оточення українських військових за узгодженими маршрутами.
Граючи роль миротворця, президент Росії Володимир Путін, 29 серпня запропонував підконтрольним Росії незаконним збройним формуванням відкрити для українських військових гуманітарний коридор, яким би вони могли вийти з оточення. Насправді путінський «зелений коридор» став для наших військових справжньою дорогою смерті, адже тоді загинуло чимало українських військових.
За офіційними даними, під час Іловайської операції і подальшого розстрілу в так званому «зеленому коридорі» 366 українських воїнів загинуло, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон. Вічна шана нашим Героям України. Вічна пам'ять.