Митрополит Симеон відвідав храми Сумщини
Розмістив Admin на October 25 2021 - 20:49:39Митрополит Симеон відвідав храми Сумщини
Розширені новини

Митрополит Симеон відвідав храми Сумщини


23 жовтня 2021 року, на запрошення архієпископа Сумського і Охтирського Мефодія, митрополит Вінницький і Барський Симеон прибув у Сумську єпархію Православної Церкви України.

Митрополит Симеон відвідав відроджений Свято-Троїцький храм с. Пустовійтівка Роменського району Сумської області. Архіпастир вклонився святиням храму та поспілкувався з настоятелем церкви.

Довідка:

Свято-Троїцький храм у с. Пустовійтівка (на малій батьківщині святого Петра Калнишевського), як свідчать історичні джерела, був побудований у 1773 році за власні кошти кошовим Петром Калнишевським (якого причислено до лику святих). Також відомо, що кошовий отаман подарував храму напрестольне Євангеліє. У 1929 році церкву було зруйновано. На початку ХХI століття церкву відбудували, старовинним способом, без єдиного цвяха. У 2006 році на свято Покрови Пресвятої Богородиці храм освятили.

Того ж дня митрополит Симеон відвідав храм у м. Недригайлів, присвячений святому праведному Петру Калнишевському. Владика помолився у храмі, а також поспілкувався з настоятелем храму протоієреєм Василієм Булельо.

У Свято-Воскресенському кафедральному соборі м. Суми митрополита Симеона зустрів керуючий Сумською єпархією, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій. Владики помолились та вклонились святиням храму.

Довідка:

Храм у Сумах звели наприкінці XVII — на початку XVIII століть коштом перших сумських полковників Герасима та Андрія Кондратьєвих. Освячення храму відбулося 1702 року. Храм слугував усипальницею роду Кондратьєвих. Деякий час він також виконував оборонні функції. За радянських часів будівля храму використовувалась під склади, а згодом у церковному приміщенні було розміщено відділ декоративно-ужиткового мистецтва Сумського художнього музею. Реставраційні роботи у Воскресенській церкві були здійснені у 1970-х роках, внаслідок чого храм набув свого сучасного вигляду. У грудні 2002 року було відзначено 300-ліття цієї визначної історико-архітектурної пам'ятки. У різні часи в храмі молились: святий праведний Петро Калнишевський, святитель Димитрій Ростовський, святитель Інокентій Іркутський, святитель Іоасаф Бєлгородський.

Джерело: https://orthodox.vinnica.ua/novini/novini-eparhii/6180.html