У Конотопі відкрили оновлений Пантеон національної пам’яті
Розмістив Admin на December 05 2021 - 09:26:27У Конотопі відкрили оновлений Пантеон національної пам’яті
Розширені новини

У Конотопі відкрили оновлений Пантеон національної пам’яті


Урочиста зустріч воїнів військової частини, яка повертається з фронту – чудова мотивуюча традиція часів війни з Росією. Однак в останні два роки вона почала забуватися. Поновити звичай взялися в Конотопі Сумської області, що лежить неподалік від кордону з країною-агресором.

Третього грудня тут, у місці дислокації, з почестями зустріли із зони ООС бійців 58-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ імені гетьмана Івана Виговського. Військові влаштували парад, а до їхнього повернення в місті приурочили відкриття оновленого Пантеону національної пам’яті.

На скляних стелах меморіалу, розташованого на території храму Різдва Пресвятої Богородиці (ПЦУ), відображена інформація про знакові етапи боротьби цього краю та всієї України з російським агресором – Конотопська битва на чолі з гетьманом Виговським, Голодомор 1932-33 років, нова війна, яку розвязала Москва 2014 року, тощо.

Якщо досі на скляних стелах згадувалися 85 земляків, загиблі в АТО/ООС, то тепер меморіал розширився двома рядами металевих стендів. На них розміщені портрети та довідки про понад 120 полеглих – військовослужбовців 58-ї бригади, а також інших мешканців Конотопа й району, що віддали свої життя за Україну на Донбасі.

Мартиролог розширився, оскільки змінилися межі тутешньої ОТГ, до Конотопського приєдналися інші райони. Та й крайня ротація “виговців” принесла нові втрати.

Ініціатором та меценатом меморіалу є підприємець Євген Сур, який свого часу збудував і сам собор. За його словами, мета конотопського Пантеону національної пам’яті полягає в тому, щоб ніхто й ніколи не сумнівався, що українські захисники – це герої, їхній подвиг не марний, і про нього потрібно знати всій громаді.

Джерело: Духовний Фронт України