Друга Неділя Великого посту. Собор усіх Преподобних Отців Києво-Печерських
Розмістив Admin на March 12 2023 - 17:01:27Друга Неділя Великого посту. Собор усіх Преподобних Отців Києво-Печерських
Розширені новини

Друга Неділя Великого посту. Собор усіх Преподобних Отців Києво-Печерських


У другу Неділю Великого посту Православна Церква вшановує пам’ять Собору усіх Преподобних Отців Києво-Печерських.
Сьогодні в печерах Київської лаври спочиває більше 120-ти угодників. Ніде в світі немає такого місця, де б прославилась така кількість святих, Печерський монастир є дорогоцінною духовною скарбницею нашого народу, показником святого життя побожних предків. Відвідуючи київські печери і прикладаючись до святих мощей, ми освячуємось благодаттю Духа Святого, яка діяла у преподобних отцях під час їхнього земного життя, і яка діє в їхніх чесних тілах і після їх блаженної кончини.
Наші Київські святі були прославлені в 1643 році митрополитом Петром (Могилою). За його дорученням ієромонах Мелетій Сириг у другій половині XVII століття написав службу преподобним отцям Києво-Печерським.
Про життя більшості преподобних Печерських нам нічого не відомо, але про їхній священний подвиг нам засвідчують нетлінні тіла цих праведників. Лавра стала колискою Православ’я на наших землях , бо саме за зразком Києво-Печерської обителі на території теперішньої України створювалися чисельні монастирі. Печерські подвижники стали прикладом для наслідування всім нам і невипадково називаються Всесвітніми світильниками.