27.11 - пам'ять ікони Божої Матері “Знамення"
Розмістив Admin на November 27 2023 - 13:58:28



27.11 - пам'ять ікони Божої Матері “Знамення"
Розширені новини

27.11 - пам'ять ікони Божої Матері “Знамення"


Вшанування чудотворних ікон стало традиційним для християнського світу. Дивовижні події, пов’язані з святими образами, нагадують кожному вірянину, що людство не лишилося Божої Помочі та Благодаті. Кожна людина будь-якої миті може розраховувати на підтримку Господа, зокрема, по молитвах та заступництву Цариці Небесної, Яка є Матір'ю Церкви Христової. А запорукою цього є тільки справжня Віра і покаяння людини.

Сьогодні 27.11 ми вперше за новоюліанським календарем вшановуємо пам'ять ікони Божої Матері “Знамення".

Диво, що сталося через цю ікону відбулося ще за часів Київської Русі. Боротьба князів за владу не припинялася ні на мить. Ситуативні союзи дозволяли зібрати значне військо для боротьби з черговим ворогом. У 1170 році в облозі опинився Великий Новгород. Мстислав, син Андрія Боголюбського, що князював тоді в Суздалі, згуртував довкола себе військові дружини декількох удільних князів. Новгородці опинилися в облозі суздальців , і врятувати їх могло лише диво.

І вдень, і вночі не припиняли містяни молитися і просити Божої Допомоги. На третю ніч Новгородському архієпископу Іллі було велено винести на міський мур ікону Божої Матері, що знаходилася в Церкві Спаса Преображення. Хресний хід з іконою на шляху до стін Новгорода опинився під хмарою стріл, випущених з вороже налаштованого війська. Одна стріла встромилася в святий образ, і сталося диво: з очей Богородиці потекли сльози, а Її лик розвернувся до міста. В ту ж мить на ворогів напав несподіваний жах, і вони, не розуміючи, що відбувається, почали винищувати один одного. Новгородське військо, підбадьорене чудовим знаменням, скористалося ситуацією й перемогло ворогів.

Того ж року архієпископ Ілля встановив свято Знамення Божої Матері, вдячно згадуючи чудесне заступництво Цариці Небесної.

На іконі, що відома нам як “Знамення”, зображена Богородиця, яка здіймає руки вгору в молитовному жесті. На фоні ікони зображення на щиті розташоване Немовля – Спас Емануїл. Найдавніший подібний образ було знайдено в римських катакомбах, які відносять до пори раннього християнства, хоча дехто з дослідників відносить створення першої подібної ікони до творінь апостола і євангелиста Луки. Як і з кожної чудотворної ікони із “Знамення” були зроблені численні списки, кожен з яких продовжував нести благодать і надію про допомогу кожному християнину. У Києві в Михайлівському Золотоверхому соборі є фреска “Знамення”, небесно-блакитні кольори якої наводять на думки про постійну турботу Пречистої Діви про ввірене їй людство.

Так само як тоді Суздальці напали на безневинне місто Новгород та її мешканців так і сьогодні, нажаль, Російська Федерація напала на безневинну Україну і вбиває її громадян. Тому як тоді Новгородці молилися про допомогу Божу і їм було відкрито звернутися до заступництва Матінки Божої так і ми молімося до Господа Бога та просячи заступництва Божої Матері щоб по Її молитвах Господь помилував нас і дарував мир та перемогу Україні.

Молитва до Пресвятої Богородиці
Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво, молитов наших в час скорбот не відкинь, а від бід визволяй нас, єдина чиста і благословенна. Пресвятая Богородице, спаси нас.