AXIOS: Таїнство людської природи (Передмова)
Розмістив Admin на December 04 2023 - 16:00:25AXIOS: Таїнство людської природи
(Передмова)

Розширені новини

AXIOS: Таїнство людської природи(Передмова)


Життя кожної людини — це шлях. З одного боку, це шлях досвіду, постійного індивідуального переосмислення подій та вчинків, а з іншого — це шлях вільного вибору кожної особистості, постійних власних рішень та їх наслідків. Але це завжди шлях віри та розуміння, який веде до Церкви і до Бога. Деякі зустрічі на життєвому шляху можуть докорінно змінити особистість людини, її вчинки, її рішення і відповідно — її майбутнє, вивести на правильний шлях до світла та спасіння. Для однієї людини це може бути власне переживання (іноді — трагічне) чи, навпаки, неочікуване вирішення особистих чи ділових проблем. Для іншої — це розмова з духівником чи ченцем або персональна мандрівка до святого місця, яка може розпочатися як звичайна туристична поїздка, а завершитися глибоким переосмисленням з боку людини основ власного буття, або прочитання Священного Писання чи трудів святих отців Церкви — іноді достатньо однієї цитати, однієї фрази, щоб змінити долю людини і вивести її на світлу дорогу віри та любові, — або просто відвідування церковної служби. Бог завжди обирає для людини найзручніший та найбільш зрозумілий саме для неї спосіб, щоб навернути її до істини.

Текст, який містить це видання, дуже важко зарахувати до якоїсь конкретної категорії. Це не авторські філософські роздуми, хоча, безумовно, вони в ньому присутні. Це не компіляція висловів та мудрості, яку впродовж багатьох століть залишали нам у спадок святі люди, але всі цитати ретельно дібрані, перевірені та доречні. Це не теологічний трактат, проте увесь текст пройшов теологічну перевірку та редагування викладачами Київської православної богословської академії. Це не спогади про власний досвід, зустрічі чи розмови з духовними наставниками та ченцями, хоча, безумовно, без такого спілкування цю книгу не можна було б укласти.

Сьогодні, коли шалений темп світського життя не дозволяє мирянину, професіоналу своєї справи, бізнесмену чи політику вділити багато часу та уваги для ретельного вивчення основного корпусу богословських трудів, це видання має особливу цінність. У ньому дуже стисло і водночас глибоко викладено вкрай важливі думки та висновки так, як вони можуть бути почутими та усвідомленими сучасними людьми, які повсякчас відчувають на собі тиск щоденних проблем, брак часу для роздумів, шалене інформаційне навантаження, необхідність вирішувати тисячі дрібних питань, які постійно відволікають від усвідомлення істини і водночас заважають зберігати віру в серці. Найважливіші питання людського життя, розглянуті коротко, стисло, але по самій суті й у формі, яка зрозуміла та близька сучасній людині, — у цьому і полягає особлива цінність цієї книги.
(Книга "AXIOS: Таїнство людської природи", Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній)