Свято Хрещення Господнього на Роменщині
Розмістив Admin на January 09 2024 - 08:12:23Свято Хрещення Господнього на Роменщині
Розширені новини

Свято Хрещення Господнього на РоменщиніВ цьому році в Україні багато православних вірян святкували свято Хрещення Господнього. Богоявлення за новоюліанським календарем 6 січня разом з великою родиною помісних Православних церков світу. В цей день також святкують православні Греції, Болгарії, Чехії, Румунії, Кіпру, Константинопольського, Антиохійського , Олександрійського патріархату та інших.
В цей день Церква згадує подію, коли Господь прийняв хрещення від Іоанна Хрестителя, а коли ввійшов у річку Йордан, то з’явився над ним Дух святий у вигляді голуба, а з неба був чути голос Отця небесного, який промовляв: « Це є Син мій улюблений в ньому моє благовоління». Себто в цей день Господь показав, що він є дійсно Син Божий.
На Роменщині у всіх храмах Православної Церкви України в цей день проходили святкові богослужіння, а опісля відбувалися Велике освячення води. В Петропавлівському храмі м. Ромни в цей день зібралося чимало вірних, які підносили в цей день свої молитви та освячували водичку.