12 січня – день пам’яті великомучениці Тетяни, Тетянин день
Розмістив Admin на January 12 2024 - 17:22:2512 січня – день пам’яті великомучениці Тетяни, Тетянин день
Розширені новини

12 січня – день пам’яті великомучениці Тетяни, Тетянин день


12 січня – день пам’яті великомучениці Тетяни, Тетянин день

За православним новоюліанським календарем 12 січня – день пам’яті великомучениці Тетяни, Тетянин день. (Тетяна від грецького татто – встановлювати, визначати – засновниця).

Свята мучениця Тетяна народилася у знатній римській родині. Батько, таємний християнин, виховав доньку відданою Церкві та Богу.

Коли Тетяна досягла повноліття, вона стала байдужою до багатства та інших благ і полюбила всім серцем духовний спосіб життя. Вона назавжди відмовилася від подружнього життя і за доброчесне життя була призначена дияконисою Римської церкви. На цій посаді вона з ретельністю доглядала за хворими, відвідувала в’язниці, допомагала незаможним, намагаючись постійно догодити Богові молитвами та добрими справами.

При імператорі Олександрі Севері (222 – 235 рр.) свята Тетяна за сповідання віри в Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа прийняла мученицьке страждання від римського містоуправителя Ульпіана (орієнтовно у 225 р.).

За переказами, святу Тетяну після різноманітних катувань кинули на арену колізею, щоб лютий лев розірвав її для забави глядачів. Але замість цього лев став лагідно леститися до неї. Тоді святу Тетяну усікли мечем. Вісім слуг містоуправителя, котрі мучили святу, увірували в Господа Ісуса Христа, бачачи над нею силу Божу, – і вони теж були після мук усічені мечем.
Згодом великомученицю Тетяну долучили до лику святих.

Свята мучениця Тетяна особливо шанується студентами.