Сердечно вітаємо всіх з Днем Соборності
Розмістив Admin на January 22 2024 - 21:01:22Сердечно вітаємо всіх з Днем Соборності
Розширені новини

Сердечно вітаємо всіх з Днем Соборності


Сердечно вітаємо всіх з Днем Соборності та 105-літтям від дня проголошення Акту Злуки, яким стверджувалася державна єдність України. Символічно, що відбулося це тоді на площі перед собором Святої Софії – давнім храмом, який уособлює духовну єдність та велич Руси-України.

Для нас, православних християн, соборність означає дуже багато. Найперше, походження цього слова безпосередньо пов’язане з християнським вченням та походить від старослов’янського «съборъ», тобто збори, зібрання. Загалом Церква Христова є Вселенською (Καθολική) Церквою, а за слов’янським перекладом «Символу віри», який дійшов до нас від святих Кирила і Мефодія, – Соборною, тобто зібраною звідусіль. Та й саме богословське поняття «соборність» означає єдність, цілісність Церкви, об’єднання всіх її членів під її Главою – Господом нашим Ісусом Христом.

Собор апостольський став колись першим в історії Церкви подібним зібранням в Єрусалимі (близько 49 року після Різдва Христового). Знаємо про сім Вселенських Соборів, на яких збиралися святі отці з усього християнського світу. За підсумками історичного Об‘єднавчого Собору п’ять років тому постала єдина автокефальна помісна Православна Церква України. Соборними є і вищі владні інституції нашої Церкви: Священний Синод, Архієрейський Собор, Помісний Собор. Великі храми, де на богослужіння збирається багато духовенства і вірян, ми теж називаємо соборами…

Соборність для вірних – це основа. Особливою соборність є і для нашого народу. Бо не раз вже історія вчила: в єдності – сила, в розділенні – поразка. Коли наш народ гуртувався – досягав успіху, коли ж чвари та амбіції, заздрість чи владолюбство роз’їдали правителів і суспільство – тоді приходила руїна. Це стосується і суспільства, і держави, і Церкви. Тому будьмо мудрими, виносьмо правильні уроки з минулого і не допустімо розбрату пускати серед нас коріння.

Укріплюймо і захищаймо нашу соборність – як державну, так і духовну! Бо єдність – це наш шлях до перемоги.
(Православна Церква України)