Синод ПЦУ змінив межі деяких єпархій, відкрив нові монастирі та затвердив кадрові призначення
Розмістив Admin на February 03 2024 - 11:08:35Синод ПЦУ змінив межі деяких єпархій, відкрив нові монастирі та затвердив кадрові призначення
Розширені новини

Синод ПЦУ змінив межі деяких єпархій, відкрив нові монастирі та затвердив кадрові призначення


2 лютого 2024 р. в Синодальній залі Митрополичого дому – резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Православної Церкви України. У засіданні взяли участь всі члени Синоду.
Були ухвалені рішення про відкриття монастирів та призначення керівників монастирів у Івано-Франківсько-Галицькій, Тернопільській, Дніпропетровській, Мукачівсько-Карпатській та Рівненсько-Волинській єпархіях.

За поданням Предстоятеля Митрополита Епіфанія Синод утворив Вишгородську єпархію, виділивши її зі складу Київської єпархії, та обрав архиєпископа Агапіта (Гуменюка) її архиєреєм. У зв’язку з цим призначенням архиєпископ Вишгородський Агапіт був звільнений від обов’язків вікарія Київської єпархії, із залишенням його на посаді намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва.

За поданням Предстоятеля ПЦУ Синод обрав єпископом Бориспільським, вікарієм Київської єпархії, архимандрита Авраамія (Лотиша) та призначив його намісником Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

На вакантну Чернівецьку кафедру був обраний єпископ Феогност (Бодоряк), колишній вікарій Івано-Франківсько-Галицької єпархії.

На пропозицію Предстоятеля, Митрополита Епіфанія та єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського Павла Синод вирішив утворити в адміністративних межах Кам’янець-Подільського району Хмельницької області (за виключенням Закупненської, Чемеровецької, Гуківської об’єднаних територіальних громад) та частини Хмельницького району Хмельницької області (в межах Зіньківської, Солобковецької, Віньковецької об’єднаних територіальних громад) Кам’янець-Подільську єпархію Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

Тимчасовим кафедральним храмом Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ (ПЦУ) визначений храм святого апостола і євангеліста Іоана Богослова м. Кам’янець-Подільський.

Архиєпископом Кам’янець-Подільським і Новоушицьким обраний Преосвященний Герман (Семанчук), якого було звільнено від управління Чернівецько-Хотинською єпархією.

У зв’язку зі зміною меж Хмельницької єпархії єпископу Хмельницькому і Кам’янець-Подільському Павлу було визначено мати титул «Хмельницький і Шепетівський».

Враховуючи позицію більшості духовенства Православної Церкви України на Буковині щодо необхідності об’єднання трьох паралельних єпархіальних структур ПЦУ в Чернівецькій області в одній єпархії – Синод вирішив об’єднати Чернівецько-Кіцманську єпархію ПЦУ та Чернівецько-Хотинську єпархію ПЦУ з Чернівецькою єпархією ПЦУ в єдину Чернівецьку єпархію ПЦУ.

Взявши до уваги рішення про об’єднання паралельних єпархіальних структур в Чернівецькій області та за згодою архиєпископа Онуфрія (Хаврука), який підтримує бажання об’єднання єпархій – Синод ухвалив призначити Преосвященного Онуфрія титулярним архиєпископом Кіцманським, настоятелем собору Різдва Христового в м. Чернівці Чернівецької області у підпорядкуванні Предстоятеля ПЦУ.


Джерело: Релігійно-інформаційна служба України