Богослужіння в Хрестопоклонну неділю
Розмістив Admin на April 08 2024 - 08:15:32Богослужіння в Хрестопоклонну неділю
Розширені новини

Богослужіння в Хрестопоклонну неділю

"Зброя вогненна вже не стереже врат Едему, бо вони знайшли преславний союз із хресним древом; смертне жало і перемога пекла знищені. Ти бо явився, Спасе мій, промовивши сущим у пеклі: ввійдіть знову до раю." (Кондак Тріоді Хрестопоклонної неділі)

В третю неділю Великого посту, що має назву Хрестопоклонна, 07 квітня 2024 р. у Свято - Воскресенському кафедральному соборі міста Суми відбулося недільне богослужіння, яке очолив Керуючий Сумською єпархією,
Високопреосвященніший архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій.

Під час богослужіння лунали молитви за владу, військо та народ України. Особливі молитви возносилися за захисників та всіх хто боронить волю, свободу та незалежність України, військовослужбовців, що перебувають в полоні тощо. Також протягом літургії відбулася хіротонія диякона Василя Малетича на священника, який направлений на подальше навчання в Кролевецьке благочиння.

Після літургії Владика Мефодій у співслужінні духовенства собору здійснив поклоніння Хресту Господньому "Хресту Твоєму поклоняємося, Владико, і Святе Воскресіння Твоє славимо."

За заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та українським народом Високопреосвященний архієпископ Мефодій нагородив грамотою Православної Церкви України та орденом Святого Архістратига Божого Михаїла солдата Бровенка Сергія Вікторовича . Також за визначні заслуги перед Українським козацтвом та Українською державою універсалом Гетьмана Українського козацтва було нагороджено старшого військового капелана Сумської єпархії Православної Церкви України протоієрея Сергія Сагера.