Вітання Предстоятеля ПЦУ з Днем святих жінок-мироносиць
Розмістив Admin на May 19 2024 - 17:24:48Вітання Предстоятеля ПЦУ з Днем святих жінок-мироносиць
Розширені новини

Вітання Предстоятеля ПЦУ з Днем святих жінок-мироносиць


Від повноти нашої Церкви вітаю українських жінок із сьогоднішнім святом – Днем святих жінок-мироносиць. У цей день ми по-особливому вшановуємо жіноцтво, наголошуючи на їхній винятковій ролі в суспільстві, історії людства, історії християнства та самій історії спасіння.

Жінки-мироносиці – це прославлені Церквою святі, які, за Писанням, в ніч Воскресіння Христового поспішали до гробу Господнього, несучи миро, щоби намастити пахощами тіло Спасителя. Ці жінки зібралися разом не лише в ту ніч: вони супроводжували Спасителя та Його учнів у Його подорожах, були свідками Його розіп’яття, і коли Його налякані учні, окрім святого апостола Іоана Богослова, розбіглися, до останнього залишалися біля хреста.

Їхня світанкова «подорож» керувалася любов’ю – тією самою любов’ю, якої навчав Спаситель, любов’ю, що не мала страху перед переслідуваннями та вартою, яка охороняла гріб Учителя. За свою відданість і любов жінки-мироносиці удостоїлися першими дізнатися про Воскресіння Господнє від ангела і стати першими вісницями Божественного Воскресіння серед людей.

Дорогі християнки, сестри у Христі! Зі святом вас, і нехай молитовне заступництво святих жінок-мироносиць буде з усіма вами у всі дні життя і допомагає у ваших важливих справах, на добро вам та ближнім!
(Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній)