Єпархіальні збори
Розмістив Dviniatin на January 30 2007 - 19:56:00

Єпархіальні збори


20 грудня 2006 року у Свято-Воскресенському кафедральному соборі відбулися збори клериків Сумської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату. В роботі зборів, крім духовенства, взяли участь члени єпархіальної ради, представники громадськості, парафіяни.


Розширені новини

Єпархіальні збори


20 грудня 2006 року у Свято-Воскресенському кафедральному соборі відбулися збори клериків Сумської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату. В роботі зборів, крім духовенства, взяли участь члени єпархіальної ради, представники громадськості, парафіяни.

О 9 ранку розпочалася Божественна літургія, яку у співслужінні духовенства єпархії, очолив преосвященнійший Мефодій, єпископ Сумський і Охтирський. Відбулася сповідь духовенства.

Після літургії відбулася конструктивна розмова, головною метою якої – налагодження ефективної роботи в єпархії й єпархіальних служб.

Збори розпочалися з виконання духовного Гімну України “Боже, великий, єдиний...”. У вступному слові єпископ Мефодій відзначив, що зібрання проходить у 85-річницю Першого Українського Православного Церковного Собору УАПЦ, який поклав початок духовного відродження України і запропонував вшанувати хвилиною мовчання пам’ять про мучеників за нашу Церкву.

Після цього керуючий Сумською єпархією владика Мефодій поінформував присутніх про роботу єпархіального управління за поточний рік. Зокрема, він зазначив, що протягом року було збудовано, або реставровано 7 храмів, в т.ч. в Шостці, селах: Пустовійтівці, Ураловому, Анастасіївці, Михайлівці. З Божою допомогою розпочато будівництво храмів в Бурині, Шостці, Сумах. Вирішено питання про початок будівництва храмів у Шостці та Ромнах. За 2006 рік виникли і зареєстрували статут 15 релігійних громад. Єпископ Мефодій висловив задоволення тим, що єпархія зміцніла і зросла. Наголосив також на необхідності готуватися до приїзду на Сумщину Святійшого Патріарха Філарета.

Владика Мефодій високо оцінив роботу Молодіжного християнського братства, проте, як недолік, зазначив, що воно ще й досі не має своїх відділень у районах.

Керуючий архієрей доповів і подякував присутнім за активну участь у заходах по вшануванню жертв Голодомору та політичних репресій; про вшанування пам’яті полеглих у Другій світовій війні, вояків УПА. Духовенство єпархії брало активну участь у відкритті і освяченні пам’ятника Героям Крут, а також в урочистостях, присвячених Дню Незалежності України.

– Завданням номер один для нас, – наголосив єпископ, – залишається духовне виховання молоді, поліпшення контактів зі школами, дитячими закладами, студентами.

В царині духовного навчання владика Мефодій розповів про діяльність Сумського духовного училища. Наголосив на необхідності шукати серед віруючих людей тих, які готові послужити Богові й заохочувати їх до навчання та парафіяльної праці. Духовне зростання віруючих набуло організаційних форм недільних шкіл, класів, окремих бесід на обрані теми.

Серед перспективних завдань розвитку керуючий єпархією назвав індивідуальну пастирську роботу. Владика Мефодій поставив чітке завдання перед духовенством Сумської єпархії – організувати роботу так, щоби без духовної опіки не залишилося жодного села, хутора чи людини. У тих хуторах і селах, де з різних обставин поки що немає православного священика, мусить бути облаштована каплиця або кімната, куди у визначений час повинні доїжджати закріплені священики і опікуватися духовними потребами людей.

Серед виступаючих були секретар єпархіального управління протоієрей О.Двінятін та майже всі благочинні районів.

Районні благочинні звітували про роботу підлеглих їм парафій, ділилися своїми проблемами, розповідали про наболіле, успіхи та досягнення.

– Сьогодні духовенство працює у надзвичайно складних умовах, – здебільшого говорили вони. – Храми та пристосовані під храми приміщення потребують капітального ремонту та величезних матеріальних вкладень.

Крім матеріальних труднощів, не менш вразливим є неадекватна поведінка духовенства УПЦ Московського Патріархату, котре йде на будь-які протиправні, нелюдські кроки, щоб завдати удару по нашій Церкві. Але нам треба бути стійкими у вірі і Сатана попустить.

Серед виступаючих завідувач історичним відділом єпархіального управління О.Сотник, котрий наголосив на необхідності збереження газети “Православний християнин” та закликав присутніх бути активними її дописувачами. З цікавою інформацією з історії про м.Суми та їх храми виступив відомий краєзнавець М.Й.Ігнатовський.

Закриваючи збори, владика Мефодій наголосив, що 4 січня 2007 року о 10 годині відбудеться огляд-конкурс церковних хорів.

Закінчилося зібрання спільною молитвою духовенства і парафіян.