В новий рік з новими силами
Розмістив Admin на April 21 2008 - 20:56:56
2008 рік в Сумській єпархії почався з молитовної плідної праці, яка завжди супроводжувалась молитвою.
15 лютого свято Стрітення Господнього по запрошенню благочинного Конотопського району прот.Олександра Дупи керуючий Сумською єпархією єпископ Мефодій з секретарем єпархії протоієреєм Петром Попадинцем, протодияконом єпархії Ігорем Клименковим та духовенством благочиння відслужив Божественну Літургію у Свято-Миколаївському храмі в м.Конотопі. Цей храм відреставрований минулого року на кошти меценатів та парафіян храму. Після служби відбулася зустріч з парафіянами храму та було проведено екскурсію по храму, в якому працює: недільна школа, православна бібліотека, гуртки з хореографії та писанкарства, де малечу навчають цьому ремеслу.
Після служби Божої владика побував на будівництві Свято-Георгіївського храму в м.Конотоп, настоятель о.Ярослав Срібняк, який з парафіянами продовжує будівництво храму за кошти, зібрані членами Християнсько-Демократичної партії. На даний час починають виготовляти на храм куполи.
17 лютого неприємний випадок трапився у Свято-Георгієвському храмі м.Суми, там відбувся напад на вчителя і дітей недільної школи та їх побиття людиною в стані алкогольного сп’яніння, який назвався прихильником Московського Патріархату.
Парафіяни витіснили хулігана, викликали міліцію та звернулись до єпископа Ікарія Московського Патріархату з вимогою про недопущення міжконфесійної ворожнечі.
24 лютого єпископ Мефодій разом з членами парафії провели урочисту Божественну службу у Свято-Георгіївському храмі в м.Суми. Відбувся хресний хід до місця, де розпочинається будівництво Собору.
29 лютого відбулася зустріч єпископа Мефодія з головою райдержадміністрації Лебединського району Грицаєм С.М., на якій обговорювалися питання по відновленню козацьких святинь Лебединщини. Владика Мефодій з духовенством благочиння відвідали парафіян в с.Рябушки і храм Іоанна Предтечі, відслужили молебень в храмі Архистратига Михаїла в с.Малий Вистороп та оглянули приміщення під храм у с.Гарбузівка та с.Новгордському.
2 березня на запрошення віруючих та благочинного Липово-Долинського району прот.Богдана Ільківа єпископ Мефодій з секретарем єпархії протоієреєм Петром Попадинцем та старшим благочиння протоієреєм Богданом Козенком відслужили Божественну літургію в м.Липова Долина та відвідали Свято-Троїцький храм, де завершується будівництво.
4-5 березня єпископ Мефодій разом з керівництвом єпархії представилив благочинного Великописарівського району протоієрея Михаїла Каліку, випускника Ленінградської духовної академії.
Сьогодні в єпархії діє 4 парафії нашої Церкви, але жодна не має приміщення або земельної ділянки під храм.
Єпископ Мефодій зустрівся з головами сільських і селищних рад та посадовими особами райдержадміністрації і райради. Кожному було подаровано книгу “Закон Божий”. Керівники району завірили, що зроблять все можливе, щоб віруючі нашої Церкви мали можливість здійснювати свої духовні потреби. Свого часу українські собори мали храми у смт.ВПисарівка і вони були зруйновані, а на престолі Свято-Успенського собору стоїть пам’ятник Леніну.
5 березня владика Мефодій та секретар єпархії відвідали музей П.Грабовського – незламного українського поета-борця за Україну. прозвучала молитва пам’яті, відбулись бесіди з інтелігенцією села про духовне відродження. Особливими були слова голови сільради, керівника музею Скоропад Н.П. та директора школи. Для школи була передана духовна література.
В області йде розповсюдження книг “Християнської етики”, виданої Святішим Патріархатом Філаретом та схваленої Міністром Просвіти.
9 березня єпископ Мефодій та духовенство Свято-Воскресенського кафедрального собору взяли участь у покладанні квітів та мітингу до річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. Панахиди та молитви за видатного борця і захисника українського народу були вознесені у всіх храмах єпархії УПЦ Київського Патріархату Сумської області.
Також була проведена зустріч з викладачами місцевого ліцею та студентами. Особливо такою була зустріч в українському класі. Директор ліцею пообіцяла сприяти тісній співпраці.
15 березня відбулось освячення Свято-Тоїцького храму в м.Шостка настоятель храму прот.Володимир Скиба, та провели збори з віруючими Свято-Покровського дерев’яного храму в м.Шостка за участі єпископа Мефодія та керівництва єпархії.
17 березня на запрошення о.Зіновія Срібняка єпископ Мефодій з духовенством собору відслужили на храмовий день Божественну службу та заупокійну Літію в храму преподобного Герасима та провели зустріч з парафіянами храму.
18-19 березня відбувся Священний Синод УПЦ Київського Патріархату, на якому було розглянуто річні звіти єпархій.
Робота Сумської єпархії за 2007 рік визнана незадовільною.
Вказано на слабку роботу по створенню нових парафій і забезпеченню духовною опікою віруючих населених пунктів області.
Також звернено увагу на низький рівень активності парафій і духовенства у будівництві і реконструкції храмів, на малу забезпеченість духовними кадрами в області та ін.
Всі зауваження Синоду єпископ Мефодій виніс на розгляд єпархіальних зборів духовенства та віруючих, що відбудуться 10 квітня в м.Конотоп
22 березня священик Петро Савчук взяв участь у роботі історико-краєзнавчої учнівської конференції в гімназії №1, присвяченої 350-річчю Сумського Козацького полку, та благословив її роботу. Прозвучали цікаві доповіді. Учнівської молоді та науковців. Готував конференцію відомий громадський діяч Сумщини, заступник голови обласної “Просвіти” М.Карпенко Цікаво відзначити, що гімназія №1, де педагогічним колективом керує п.Бондарева К.І., вирізняється своїм високим патріотичним і духовним рівнем.