Браття, живіть за Божими заповідями!
Розмістив Admin на May 31 2008 - 11:19:22
Ми, духовенство Сумської єпархії УПЦ Київського Патріархату, змушені дати деякі роз’яснення з приводу публікацій в газетах “Ваш шанс”, “Казачье слово”, “Панорама”, “В двух словах”, коментарів в радіо-телепередачах про події у Спасо-Преображенському соборі, пов’язані з внутрішніми суперечками між керуючим Сумською єпархією УПЦ Московського Патріархату, єпископом Сумським і Охтирським Іларієм та настоятелем Спасо-Преображенського собору протоієреєм Бавикіним, які на очах у віруючих відбувалися на Страсному Тижні Великого Посту напередодні Пасхи, що призвело до блокування собору.
Розширені новини
Суперечки вийшли на такий рівень, що керуючий єпархією не зміг здійснити Пасхальні Богослужіння і в День Святого Воскресіння не зміг, навіть, освятити паски. Окрім цього, конфліктуючі сторони почали втягувати у свої сварки і нашу єпархію, котра належить до Київського Патріархату. А газети, про які йшла мова вище, дозволили собі прокоментувати ці події на свій розсуд і пов’язують конфлікт з діяльністю духовенства Київського Патріархату і, зокрема, Пасхальним вітанням керуючого Сумською єпархією УПЦ Київського Патріархату владики Мефодія, котре він направив керуючому Сумською єпархією Московського Патріархата архиєрею Іларію. В цьому дружньому Пасхальному вітанні деякі агресивно налаштовані представники Московського Патріархату “угледіли” “розкольницькі” дії єпископа Сумського і Охтирського УПЦ Київського Патріархату Мефодія. Їх невдалі ідеї підхопили газети.
Змушені однозначно відповісти і священикам і газетярам: Статут Церкви передбачає послух, смирення, любов і повагу один до одного усіх християн – незалежно від іпостасі, в якій він перебуває. І той конфлікт, в який втяглися і духовенство, і громадські, і політичні організації, і парафіяни Сумської єпархії УПЦ Московського Патріархату – не додають авторитету Церкві. Такі “розборки” між конфліктуючими сторонами підривають віру у людей і уже мають негативні наслідки для православ’я Сумщини та відтоку віруючих у секти та інші неправославні конфесії. На превеликий жаль конфлікт продовжується.
Ми, священики Сумської єпархії УПЦ Київського Патріархату, закликаємо духовенство та віруючих Московського Патріархату до християнської любові між собою, вірного чинопослуху та взаємної поваги. Особливо прикро, що конфлікт розгорівся під час Великого Посту та в дні Святого Воскресіння і продовжується в дні підготовки 1020-ліття хрещення Київської Руси. Саме в ці, особливі для кожного християнина дні, Церква мусить демонструвати монолітність у вірі, відсутність найтяжчого гріха – гордині, жадоби до грошей, багатства, солодкого життя...
Молимо Вас, брати у вірі, жити в мирі і єдиною православною сім’єю, з братньою любов’ю зустрінемо світлий 1020-літній ювілей Українського православ’я. Адже будь-який розбрат у Церкві – це приниження Бога. Ми молимося у всіх храмах за примирення в Сумській єпархії Московського Патріархату і закликаємо і наших, і їхніх віруючих возносити щирі молитви за тих, в кого вселився біс, хто сіє розбрат і озлобленість в православії.
“Помиріться, брати, молю Вас!”, – сказав би Великий Шевченко. У храмах УПЦ Київського Патріархату щонедільно здійснюються молебні за примирення між конфліктуючими сторонами. Запрошуємо до участі у молебнях духовенство та віруючих УПЦ Московського Патріархату.
Р.S. Доводимо до відома духовенства Московського Патріархату, преси та всіх ошуканих віруючих, що Пасхальні, Різдвяні вітання Сумська єпархія УПЦ Київського Патріархату щороку надсилає усім керівникам християнських конфесій області.
Протоієрей Богдан Козенко,
Старший благочинний Сумської єпархії
УПЦ Київського Патріархату