Калнишева Рада 2008
Розмістив Admin на June 24 2008 - 13:32:39
15 червня на свято Тройці Господньої відбулося архиєрейське Богослужіння у Свято-Троїцькому храмі с. Пустовійтівка Роменського району, де настоятелем храму є священик Анатолій Рудько. Цей храм збудував останній кошовий отаман Запорізької Січі – Петро Калнишевський, зруйновали в радянські часи.Два роки тому освятив його Святійший Патріарх Філарет, за участі Президента та видатних діячів України. На свято “Калнишева Рада 2008” з’їхались козаки зі всієї України. Були гості з Кубані.
Розширені новини
15 червня на свято Тройці Господньої відбулося архиєрейське Богослужіння у Свято-Троїцькому храмі с. Пустовійтівка Роменського району, де настоятелем храму є священик Анатолій Рудько. Цей храм збудував останній кошовий отаман Запорізької Січі – Петро Калнишевський, зруйновали в радянські часи. Два роки тому освятив його Святійший Патріарх Філарет, за участі Президента та видатних діячів України. На свято “Калнишева Рада 2008” з’їхались козаки зі всієї України. Були гості з Кубані.
Свято розпочалося з урочистого молебня, який провели єпископ Сумський і Охтирський Мефодій та духовенство Сумської єпархії. Після молебню багатотисячною хресною ходою пройшли до пам’ятника П. Калнишевському для покладання квітів. У покладанні квітів взяли участь заступник голови Сумської ОДА О.Ф. Лаврик та М. Драч, керівництво Роменського району, голови козацьких організацій України та гості свята.
Після покладання квітів відбулося щорічне традиційне посвячення в козаки. Також відбулося відкриття та освячення художньої виставки, у музеї ім. П. Калнишевського.
У виставці взяли участь художники України та Росії, в тематиці яких переважають українські історичні мотиви пов’язані з добою козацтва та княжої доби. Всі учасники та гості слухали прекрасні козацькі пісні різних музичних колективів, пригощаючись козацьким кулішем.
“Калнишева Рада 2008” проходила по-особливому, оскільки у 2008 році закінчується підготовка до канонізації видатного Українського діяча, великого християнина і подвижника православної віри – П. Калнишевського, життя якого було віддано розвиткові православ’я та збереження свободи нашого народу.