Церква і суспільство. Українська держава та Українська церква - гармонія взаємин.
Розмістив Admin на March 26 2016 - 23:44:32


Фото
Українська держава та Українська церква - гармонія взаємин.


10 березня 2016 року у приміщенні Сумської міської бібліотеки ім. Тараса Шевченка. відбулася Сумська обласна науково-практична релігійна конференція на тему: „Українська держава та Українська церква - гармонія взаємин”.
Ініціатива щодо проведення планової наукової конференції було здійснена громадськими активістами молодіжно-патріотичного об’єднання „Грунівська Січ”, В.М. Вакулою, керівником молодіжної патріотичної організації С.Супруном, представником громадського руху волонтерів О. Куксою, головою обласного громадського об’єднання „Майдан” Ю.М. Тищуком, членом Асоціації національних меншин Сумської області Мехрібан Салмановою та сумським громадським активістом С. М. Беседіним. Як результат , конференція з наукової стала науково-практичною, розширивши при цьому перелік питань, що ставилися на ній для розгляду та обговорення. В ході підготовки конференції виявилося, що бажаючих виступити в ній понад 25 осіб і більшість питань, які ставляться науковцями, краєзнавцями, духовенством, депутатами всіх рівнів від сільських до Сумської обласної ради, вчителями і пенсіонерами є дуже актуальні.


Читати більше...

Розширені новини

Українська держава та Українська церква - гармонія взаємин.


10 березня 2016 року у приміщенні Сумської міської бібліотеки ім. Тараса Шевченка. відбулася Сумська обласна науково-практична релігійна конференція на тему: „Українська держава та Українська церква - гармонія взаємин”.
Ініціатива щодо проведення планової наукової конференції було здійснена громадськими активістами молодіжно-патріотичного об’єднання „Грунівська Січ”, В.М. Вакулою, керівником молодіжної патріотичної організації С.Супруном, представником громадського руху волонтерів О. Куксою, головою обласного громадського об’єднання „Майдан” Ю.М. Тищуком, членом Асоціації національних меншин Сумської області Мехрібан Салмановою та сумським громадським активістом С. М. Беседіним. Як результат, конференція з наукової стала науково-практичною, розширивши при цьому перелік питань, що ставилися на ній для розгляду та обговорення. В ході підготовки конференції виявилося, що бажаючих виступити в ній понад 25 осіб і більшість питань, які ставляться науковцями, краєзнавцями, духовенством, депутатами всіх рівнів від сільських до Сумської обласної ради, вчителями і пенсіонерами є дуже актуальні.

Відкрив конференцію архієпископ Сумський та Охтирський Мефодій. Привітавши членів конференції з святом 202-ї річниці Тараса Шевченка, він коротко розповів про діяльність і стан розвитку Київського патріархату в Сумській області.
В наступних виступах:
Професор І.П. Мозговий, розкрив тему: „Данило Туптало як богослов і вчений”.
Кандидат філософських наук, доцент Української академії банківської справи А.О. Васюріна розкрила тему: „Українська духовна музика середини XVIII - початку XIX століть. Д. Бортнянський , М. Березовський”. В ході виступу були прослухані записи фрагментів творів Д. Бортнянського і М. Березовського;
Журналіст Вороненко Р.П. розкрила питання благодійності та співпраці фонду „Благовіст” з Сумською єпархією УПЦ КП;
Заступник голови Сумської обласної „Просвіти"’ Карпенко М.П. розкрив тему, Духовні здобутки українського народу, як основа громадянського виховання особистості. Герасим Кіндратів. Роль духовного виховання у формуванні світогляду членів шкільних організацій козачат";
Краєзнавець, голова клубу ,Православний мандрівник” Шеремет Л.Г. розкрила тему , .Просвітницько-виховний аспект паломницького туризму”;
Заступник директора Сумської міської бібліотеки ім. Т. Шевченка Мартюшова О.В. розповіла про видання в Україні повного 12 томного збірника творів Т.Г. Шевченка та відвідання поетом Сумщини.
Архімандрит Сергій Яровий розкрив тему: „Святий праведник Пегро Калнишевський - його постать скрізь вїки”.
На конференції були заслухані виступи Вакули В.М. голови молодіжного-патріотичного об’єднання Грунівська Січ, голови обласної організації' НРУ: ,Аспекти духовного виховання молоді на ідеях козацької педагогіки”;
Супруна СА. голови обласної молодіжної організації: ,"Збереження духовної спадщини" ,
Кукси О. представника громадського руху волонтерів: „Роль духовності в організації українського суспільства для оборони країни та в допомозі армії- (капеланський та волонтерський рух)”;
Кліменка І протодиякона Свято-Воскресенського кафедрального собору: ,"Діяльність недільної школи Свято-Воскресенського кафедрального собору”.
Кривошеєнко В.М.- військовий пенсіонер, прочитав напам’ять ряд віршів Тараса Шевченка, котрі він проніс в серці все життя .
В обговоренні доповідей взяли участь: протоієрей Попадинець П. - секретар Сумської єпархії, Ханюков І.- економ монастиря , протоієрей Козенко Б. - старший благочиннй Сумської єпархії, протоієрей Чекалюк І.- кандидат богословських наук , митрофорний протоієрей Згоник О. - благочинний м.Суми , настоятель храму св.вмц. Юрія Переможця, Тишук Ю.М. - голова обласного громадянського об’єднання „Майдан”., Дубинко В.П. - депутат Сумської обласної ради,Салманова М - член правління Асоціації національних меншин, Беседін C.M - громадський діяч м. Суми., Приходько К.С. - ст.викладач університету та інші. кількість учасників конференції понад 70 науковців та діячів.
Конференція прийняла ряд важливих рішень пов`язаних з розвитком духовності Сумщини та обрала робочу групу з представників духовенства та громадськості.
Учасники конференції ознайомилися з тематичною виставкою в бібліотеці присвяченій 202-й річниці Т.Г. Шевченка.






        Джерело:  Прес-центр Сумської єпархії