ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборSaturday, January 11, 2025
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Життя єпархії. Встановлення та освячення пам’ятного хреста у м. Ромни

Встановлення та освячення пам’ятного хреста у м. Ромни


7 червня 2018 року в центральному парку ім. Т. Г. Шевченка міста Ромни відбулася історична подія: на місці зруйнованого Олександрівського собору встановлений пам’ятний хрест.
На жаль, в місті Ромни типових храмів УПЦ КП є лише два: храм св. Петра й Павла у мікрорайоні Процівка та храм Різдва Пресвятої Богородиці у мікрорайоні Каховка.
Інші знаходяться в пристосованих приміщеннях.
Так склалося, що центральна частина міста позбавлена наших храмів, і люди, не маючи можливості молитися та чути богослужіння українською мовою в Українській Православній Церкві Київського Патріархату, змушені їздити на околицю міста, що іноді не зовсім зручно для людей похилого віку та батьків з грудними дітьми.
Тому люди звернулися до ієрея Вадима ПОЛІЩУКА, настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці, з проханням побудувати в центрі міста невеличкий храм, на що він не зміг не відреагувати. Земельна ділянка, на місці якої ще не так давно знаходилася святиня - Олександрівський собор, стала найкращим варіантом. Ієреєм Вадимом Поліщуком була зареєстрована релігійна громада і було вирішено, по-перше, встановити хрест, а по-друге, брати земельну ділянку під будівництво храму.
Але як виявилося зробити це не так і легко.
По-перше, навіть встановлення хреста не відбулося без ексцесів. Тому що, як тільки було озвучено, що наша релігійна громада має намір встановити пам’ятний хрест на даному місці, як відразу "включився" в процес московський патріархат. Священики УПЦ МП в особі настоятеля Вознесенського храму, маючи в центрі міста Ромни свій храм на відстані 500 метрів від даної земельної ділянки, забажав не допустити в центр міста Українську Православну Церкву Київського Патріархату, при цьому отримав підтримку мера та деяких депутатів, які, в свою чергу, всіляко намагалися не дати мені можливості встановити хрест.
Але, як би складно не було, віряни перший етап витримали.
«Хрест встановлений та освячений. Всім дякую за підтримку. Віримо і переможемо. Переходимо до другого етапу…», — зазначив ієрей Вадим Поліщук.

Для довідки: Олександрівський храм був побудований в 1891 році віруючими та побожними роменчанами, а зруйнований в 1967 році роменською владою. І з того часу на даній земельній ділянці були дитячі атракціони, які згодом були перенесені в інше місце, також це місце використовують для вигулу собак, а з недавнього часу була озвучена заява місцевих можновладців, що там можливо буде чиясь «приватна територія».
Дивно? - але це факт.
А найстрашніше те, що ні Російсько - Українська війна, яка триває на сході нашої Держави, ні тисячі смертей наших Українських героїв, які віддали своє життя за вільну незалежну Батьківщину, ані той факт, що все ж таки буде створена (об’єднана) Українська Православна Помісна Церква не зупиняють московських священників служити Московії та дотримуватися своєї ідеології. Мабуть все ж таки прийшов час задуматися, а чи справді все те чим УПЦ МП стільки років дурманило мізки українцям є правдою? Чи все ж таки це був і є один із психологічних методів впливу та боротьби з Українцями, щоб знищити те чим ми можемо пишатися – нашу нескореність та незламність. Замість того, щоб навчити любові та об’єднати схід і захід, північ і південь вони завжди пропагували розділення, використовуючи принцип «розділяй та володій».







Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.