ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТWednesday, December 02, 2020
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
День пам‘яті Святої великомучениці Параскеви-П’ятниці

День пам‘яті Святої великомучениці Параскеви-П’ятниці


Сповнене чеснот християнське життя великомучениці Параскеви-П’ятниці, пам’ять якої ми сьогодні вшановуємо, для нас є прикладом відданості Богові.
В місті Іконія у ІІІ столітті, в період гоніння на християн, свята не боялася сміливо визнавати віру в Господа Ісуса Христа. Ба більше, між життям в достатку за умови, що Параскева відречеться від Господа, та стражданнями і смертю за свою віру – вона без зволікань обрала відданість Небесному Отцеві.
Свята Параскева була довгожданою дитиною. Її побожні батьки ревно молилися до Господа, щоби в їхній сім’ї з’явилася дитина. Вони роздумували над стражданнями Сина Божого та постилися щоп’ятниці. Саме того дня в них народилася донечка, яку й назвали Параскева, що з грецької означає «п’ятниця». Дівчинка росла дуже вродливою і займалася благодійністю, будучи християнкою. Після смерті батьків вона отримала від них великий спадок. Передусім Параскева хотіла присвятити своє життя служінню Господу, тож роздала все своє майно убогим, якими опікувалася, та вирішила стати нареченою Небесного Жениха – Єдинородного Сина Божого, прийнявши обітницю безшлюбності. Добрими словами і ділами вона свідчила про Бога іншим людям, які наверталися від ідолопоклонства – до християнства.
Проте поганам не подобалася її діяльність: вони схопили дівчину, побили і згодом кинули до в’язниці. Там їй завдавали мук, а також всіляко підмовляли відмовитися від істинної віри під страхом смерті. Під час катувань Господь допомагав Параскеві, і свідками тих чудес стали чимало людей, які наверталися у християнство. Тоді мученицю обезголовили – так невинна світла душа зустрілася з нашим Спасителем. Святу Параскеву поховали у власному домі, а біля її мощей зцілювалися люди від різноманітних хвороб.
Життя святої Параскеви-П’ятниці нагадує нам про те, що краса – тимчасова, а матеріальні речі – не вічні. Важливо слідувати за Христом, Який навчав нас: «Не збирайте собі скарбів на землі, де черв і тля точать і де злодії підкопують і крадуть. Збирайте ж собі скарби на небі, де ні черв, ні тля не точать і де злодії не підкопують і не крадуть, бо де скарб ваш, там буде й серце ваше» (Мф. 6: 19-21). Приклад незламної віри великомучениці свідчить про непереможну любов до Христа. Тож утверджуймося в істинній вірі й кожен свій день проведімо з надією на Господа!

Джерело: https://www.facebook.com/Orthodox.in.UkraineКоментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.