ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Monday, May 27, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
ОФІЦІЙНО
ЗАЯВА ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ СТОСОВНО РЕЛІГІЙНОЇ СИТУАЦІЇ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Протягом останнього часу керівництво Сумської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату постійно звинувачує Сумську обласну державну адміністрацію у діях, що спричиняють загострення міжконфесійної ситуації. Ми вважаємо ці звинувачення необґрунтованими і такими, що не сприяють як конструктивному міжконфесійному діалогу, так і співпраці органів влади та церкви.

За часи незалежності в Україні поряд з позитивними процесами відродження релігії, ростом та консолідацією релігійних громад, поверненням старих та будівництвом нових церков спостерігаються негативні явища, джерелом яких є намагання двох найбільших православних конфесій - УПЦ Московського Патріархату та УПЦ Київського Патріархату - зайняти лідируючі позиції у суспільстві. У цій ситуації не коректні заяви і висловлювання по релігійним проблемам можуть мати широкий суспільний резонанс і провокувати гострі міжконфесійні конфлікти.

Обласна державна адміністрація констатує намагання частини духовенства Сумської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату втягнути населення регіону в штучний суспільний конфлікт на релігійному ґрунті. При цьому до кампанії нагнітання міжконфесійного протистояння в Сумській області та дискредитації обласної влади часто долучаються громадські організації, політичні партії, окремі політики, які знаходяться не тільки за межами області, а й за межами України і не мають об’єктивної інформації про те, що саме відбувається в Сумській області.

Обласна державна адміністрація попереджала Єпископа Сумського і Охтирського Євлогія про недопустимість різких висловлювань. Це стосується і заяв про плани Владики щодо «повернення» Українській Православній Церкві Московського Патріархату храмів, що нині використовує Українська Православна Церква Київського Патріархату, зокрема Свято-Воскресенської церкви у місті Суми, що була передана УПЦ КП протягом 1994-1999 років на цілком законних підставах.

Але наші заклики до примирення, толерантного і виваженого підходу до розв’язання суперечностей керівництвом Сумської єпархії УПЦ (МП) проігноровані. Єпископ Сумській і Охтирський Євлогій постійно і неодноразово звинувачує обласну державну адміністрацію у незаконній підтримці Української Православної Церкви Київського Патріархату. Ми пропонуємо Владиці Євлогію або надати докази цієї незаконної підтримки, або публічно вибачитись за свої занадто емоційні заяви.

Ми в черговий раз наголошуємо, що органи державної виконавчої влади в Сумській області в питаннях міжконфесійних стосунків діють виключно в межах чинного законодавства України, яке гарантує рівне ставлення до всіх релігійних конфесій і організацій. Визначення «канонічності» чи «не канонічності» тієї чи іншої конфесії є питанням внутрішньоцерковним, а належність громадян України до різних релігійних організацій не є підставою для їх утисків та обмежень у правах, що гарантуються Конституцією України.

Сумська обласна державна адміністрація закликає керівництво Сумської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату, духовенство та віруючих обох православних конфесій утримуватись в подальшому від дій та заяв, що можуть викликати конфлікти з непередбачуваними наслідками і вирішувати наявні конфлікти відповідно до законів України та норм суспільної моралі.

        Джерело:  Сайт Сумської ОДА.

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.