ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборFriday, April 19, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
У ПЦУ розвіяли міф про купання в ополонці на свято Водохреща

У ПЦУ розвіяли міф про купання в ополонці на свято Водохреща


Водохреща святкують 19 січня і в цей день традиційно влаштовують купання в ополонці, які символізують очищення від гріхів. Звичай має давню історію, і в той же час медики регулярно попереджають українців напередодні свята про можливі ризики від пірнання в холодну воду взимку, – пише РБК.

В Православній церкві України заявили, що насправді купання в ополонці на Водохреща жодним чином не призводить до духовного очищення і не “звільняє” від гріхів, назвавши це міфом.

Крім того, священнослужителі зазначили, що немає жодного церковного припису для вчинення такої дії в одне з дванадесятих свят – Хрещення Ісуса Христа в річці Йордан, яке ще називається Богоявленням.
Більш того, як стверджують дослідники, в українського народу воно не мало поширення. Про це йдеться в повідомленні ПЦУ на сторінці в Facebook.

Так, у країнах грецької церковної традиції поширений звичай освячувати води через кидання в них дерев’яного хреста, який чоловіки виловлюють з водойми, але власне купанням не був.

“Дуже важливо розуміти суть християнського свята і не плутати його з модою, традиціями, народними віруваннями, тим більше – із забобонами чи марновірством”, – наголосили в ПЦУ.

На свято Богоявлення здійснюється особливий чин освячення води, яка називається великою агіасмою, що в перекладі з грецького означає – святиня. Відповідно, і ставлення до такої воді, як і до будь-якої іншої святині, має бути шанобливим, йдеться в повідомленні.

“Українські етнографи не фіксували у минулих століттях масових хрещенських купань, тим паче у тому вигляді, як це відбувається нині – часом зовсім без одягу, або з попереднім алкогольним “підігрівом” та гучними гуляннями опісля”, – наголошується в публікації.

У ПЦУ також розповіли, що освячена вода не є чарівною, але має благодатні (перш за все, для духу людини) властивості для тих, хто її з вірою приймає.

“Занурення в ополонку ніколи не замінить таїнства сповіді та причастя. Вода не змиває гріхи, бо гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі. І щоб зцілитися від неї, потрібно її спочатку виявити, від щирого серця покаятися та змінитися за допомогою Божою”, – заявили в української помісної церкви.

Церква не забороняє пірнати у зимову воду, це право і вибір для кожного. Головне – не перетворювати таке купання на якийсь магічний ритуал, привід до пияцтва, гордості чи осудження ближнього – наприклад, того, хто ж вирішив зануритися в ополонку, щоб випробувати своє тіло, резюмували в ПЦУ.

Джерело: https://amazing-ukraine.com/u-ptsu-rozviialy-mif-pro-kupannia-v-opolontsi-na-sviato-vodokhreshcha/?fbclid=IwAR073ShrpED314nUUCzOQkfrW8QmshfpFEuyYGJAkMO_i3d9oIJb5ceXWWg


Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.