Під час скорботних заходів у обласному центрі у Сквері пам’яті відбулася панахида, покладання квітів та встановлення лампадок до пам’ятника жертвам Голодомору 1932 – 1933 років.
88 роковини відділяють людство від тих страшних подій. Проте вікова трагедія української нації назавжди змінила хід нашої історії. Сумська область потрапила до семи областей, які найбільше постраждали від голодомору. Разом на них припадає 52,8% загиблих від голоду. Смертність населення тоді перевищувала середній рівень у 8-9 і більше разів. При чому, половина загиблих внаслідок Голодомору − діти та підлітки. За даними Українського інституту національної пам’яті, Голодомор 1932−1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 млн дітей віком до 10 років.
Як прокоментував перший заступник голови облдержадміністрації Тарас САВЧЕНКО, штучно організований голод був справжнім актом Геноциду української нації. Тоталітарний режим планомірно і жорстоко закатував мільйони людей, піддавши їх найстрашнішій і мученицькій смерті – від голоду. Як наслідок – ціле вимерле покоління юних українців не виросло, не народило дітей. Український народ поніс тяжкі втрати, але не скорився і не змирився.
Посадовець закликав у цей скорботний день помолитися за всіх безвинно загиблих у ті часи та запалити свічу пам’яті, щоб їх душі знайшли вічний спокій.
Продовжиться вшанування в обласній філармонії, де організовано концерт «Скорботна свічка горіла…».
О 16 годині Сумщина вже традиційно долучиться до загальнонаціональної хвилини мовчання та всеукраїнської акції «Запали свічку».
Усі заходи проводяться із дотриманням вимог законодавства щодо запобігання поширенню COVID-19, у тому числі і правил відвідування закладів культури під час перебування регіону в «червоній» карантинній зоні.
Панахиду за всіма, хто був закатований голодом радянським режимом, очолив Високопреосвящейнніший Архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій.