ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТMonday, August 15, 2022
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
У Сумах вшанували пам’ять жертв голодоморів

У Сумах вшанували пам’ять жертв голодоморів


Під час скорботних заходів у обласному центрі у Сквері пам’яті відбулася панахида, покладання квітів та встановлення лампадок до пам’ятника жертвам Голодомору 1932 – 1933 років.

88 роковини відділяють людство від тих страшних подій. Проте вікова трагедія української нації назавжди змінила хід нашої історії. Сумська область потрапила до семи областей, які найбільше постраждали від голодомору. Разом на них припадає 52,8% загиблих від голоду. Смертність населення тоді перевищувала середній рівень у 8-9 і більше разів. При чому, половина загиблих внаслідок Голодомору − діти та підлітки. За даними Українського інституту національної пам’яті, Голодомор 1932−1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 млн дітей віком до 10 років.

Як прокоментував перший заступник голови облдержадміністрації Тарас САВЧЕНКО, штучно організований голод був справжнім актом Геноциду української нації. Тоталітарний режим планомірно і жорстоко закатував мільйони людей, піддавши їх найстрашнішій і мученицькій смерті – від голоду. Як наслідок – ціле вимерле покоління юних українців не виросло, не народило дітей. Український народ поніс тяжкі втрати, але не скорився і не змирився.

Посадовець закликав у цей скорботний день помолитися за всіх безвинно загиблих у ті часи та запалити свічу пам’яті, щоб їх душі знайшли вічний спокій.

Продовжиться вшанування в обласній філармонії, де організовано концерт «Скорботна свічка горіла…».

О 16 годині Сумщина вже традиційно долучиться до загальнонаціональної хвилини мовчання та всеукраїнської акції «Запали свічку».

Усі заходи проводяться із дотриманням вимог законодавства щодо запобігання поширенню COVID-19, у тому числі і правил відвідування закладів культури під час перебування регіону в «червоній» карантинній зоні.

Панахиду за всіма, хто був закатований голодом радянським режимом, очолив Високопреосвящейнніший Архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій.

Джерело: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/27429-zhadayte-nas-bo-my-kolys-buly.htmlКоментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.