ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборThursday, April 25, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
В УКРАЇНСЬКІЙ ЧАСТИНІ ФОТОКОНКУРСУ ДЛЯ ВІКІПЕДІЇ НАЙКРАЩИМ ФОТО СУМЩИНИ ОБРАЛИ СВІТЛИНУ ВОСКРЕСЕНСЬКОГО СОБОРУ

В УКРАЇНСЬКІЙ ЧАСТИНІ ФОТОКОНКУРСУ ДЛЯ ВІКІПЕДІЇ НАЙКРАЩИМ ФОТО СУМЩИНИ ОБРАЛИ СВІТЛИНУ ВОСКРЕСЕНСЬКОГО СОБОРУ


Переможцем номінації «Найкраща фотографія Сумської області 2021» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» стала світлина Воскресенського собору автора Андрія МОЗГОВОГО

Фото журі сподобалося, але були й деякі зауваження до його якості. «Композиційно і за  представленням пам’ятки – дуже гарно», – зазначила фотографиня й мандрівниця Наталія ШЕСТАКОВА.

Фото Воскресенського собору вперше перемогли в номінації «Найкраще фото області» в українській частині «Вікі любить пам’ятки». Собор збудували наприкінці XVII – на початку XVIII століть за кошти перших сумських полковників Герасима та Андрія Кондратьєвих. Архітектурно-планувальною особливістю Воскресенської церкви є її двоярусність. За радянських часів використовувалась під склади виробництва Облпостачу.  Значні реставраційні роботи у Воскресенській церкві були здійснені у 1970-х роках, внаслідок чого храм набув свого сучасного вигляду. Зараз церква належить релігійній громаді Православної Церкви України.

Мета конкурсу – отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії, а також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії. 

Загалом у списку пам’яток області є 2085 об’єктів культурної спадщини, з них 62% (1304 пам’яток) представлені у Вікісховищі за час проведення конкурсу. У 2021 році було подано 699 фото 212 об’єктів. Цього року за перемогу у номінації змагались 33 автори, за час проведення конкурсу — 218. Світлини 39 об’єктів області завантажено на конкурс цього року вперше.

Для довідки:

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) – міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, метою якого є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроєктах. Конкурс проходить щорічно у понад 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні – громадською організацією «Вікімедіа Україна».

У 2021 році в Україні проходив удесяте. Загалом протягом 2012–2021 років у межах конкурсу було завантажено понад 350 тисяч світлин українських пам’яток, сфотографовано понад 39 тисяч пам’яток із території України (42%), взяло участь майже 3500 осіб (від аматорів до професіоналів). Фотографії за всі роки конкурсу знаходяться у вільному доступі, ви можете переглянути їх і використати на умовах вільної ліцензії CC BY-SA.

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.