ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Sunday, May 26, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
ЦЕРКВА І СУСПІЛЬСТВО
Сумські політичні та громадські організації вшанували славну дату
350-ти річницю битви під Конотопом.

Дощовим ранком 5 липня з Сум до Конотопу вирушили делегації політичних та громадських організацій патріотичного спрямування для вшанування славної дати 350-ти річного ювілею Битви під Конотопом. У цій вікопомній звитязі Українське козацтво 1659 року на чолі з гетьманом Іваном Виговським отримали блискучу перемогу над добірним військом Московської держави.

На запрошення громадськості до Конотопу від’їхав єпископ Сумський і Охтирський Київського Патріархату Преосвященнійший Мефодій з численним духовенством.

Велелюдна місія завітала в Конотопі до новозбудованого собору Київського Патріархату на честь Покрови Пресвятої Богородиці де їх чекали вірні Церкви. Було відправлено панахиду за героями Конотопської битви. У своєму слові Владика Мефодій наголосив громадськості про важливість об’єднання зусиль для перемоги над ворогом, а також про значимість церкви в боротьбі з ворогами, коли духовенство активно брало участь в обороні Конотопу та в піднесенні морального духу під час тривалої облоги міста. Також він закликав православних і в наш час активно боронити свою прабатьківську віру та твердиню Української Держави, ще й про те, що основою могутності України є духовно досконалий український народ під омофором Святої, Соборної і Апостольської Церкви Київського Патріархату.

Після цього, величезною колоною, делегації патріотичних сил України пройшли Конотопом до пам’ятника мученику за православну віру, Батьку Української Нації багатостраждальному Тарасові Шевченку де було покладено квіти. З вітальним словом виступив голова Народного Руху України пан Борис Тарасюк. Він виголосив запальну промову в якій закликав патріотичні сили згуртуватися довкола Національної ідеї та Національної Церкви.

Не обійшлося без провокацій з боку антиукраїнських сил. Під час покладання квітів Великому Кобзарю провокатор, намагався зашкодити здійсненню цієї акції, але був спійманий представниками Українського козацтва та всюдисущим УНА-УНСО й зданий місцевому міліціонеру. Він хворобливо благав не чіпати «рускіх православних», яких щось ніхто довкола й не помітив.

Опісля колона попрямувала до пам’ятника жертв Геноциду української нації 1932-1933 років. Біля пам’ятника Владика Мефодій разом з духовенством відправили панахиду мученикам голодомору, а люди поклали квіти.

Звідси делегації патріотичних організацій та духовенство автобусами вирушили до села Соснівки де відбувалася битва під Конотопом. Соснівський сільський голова та молодь в національному вбранні зустріли делегації з чудовим короваєм та щирими вітаннями й запросили відвідати Козацькі могили, а потім пом’янути героїв разом з мешканцями села.

Учасники дійства під національними та партійними прапорами з церковним піснеспівом пішою ходою попрямували до Козацьких могил. Незважаючи на досить далеку відстань від села, люди йшли ґрунтовою дорогою після дощу, але з великим піднесенням, що героїчні сторінки нашої історії вшановуються народом. Навіть літні люди попрямували до Козацьких могил, самотужки долаючи кілометри.

Підійшовши до хреста на Козацьких могилах духовенство УПЦ Київського Патріархату на чолі з Владикою Мефодієм відправили панахиду за героїв, які загинули обороняючи рідну землю від московської навали. У своєму слові Соснівський сільський голова наголосив, що це основна могила полеглих тоді козаків, а люди знають ще чимало їх та потрібні археологічні дослідження, які вже давно мали б здійснити відповідні державні структури. Він також сказав, що важливим є облаштувати дорогу до Козацьких могил, бо можновладці відмахуються від вирішення цього питання та навіть Президента України не привезуть сюди через таку дорогу.

Йдучи зворотнім шляхом було видно, як учасники ходи переживали в душі відвідини Козацьких могил, бо обличчя їх посерйознішали, розмови були рідкісними. І тільки завдяки прекрасним краєвидам та підбадьорювання Владики Мефодія, вже біля села люди повеселішали.

У центрі села Соснівки сільський голова разом з місцевою інтелігенцією та іншими його мешканцями запросили людей до козацького кулішу. Владика Мефодій після настанови віруючим з духовенством від’їхали в село Підлипне, що в межах Конотопу, до тамтешнього стародавнього храму на честь святителя Миколая, чудотворця.

Місцеве духовенство й парафіяни тепло зустріли Владику з його почтом, розповіли про церковне життя парафії. Після молебню до храму приїхало кілька автобусів з учасників святкування під Конотопом і Владика Мефодій розказав присутнім про значимість цього храму, бо в свій час, на початку минулого століття, тут побував видатний український церковний діяч, один з фундаторів відродженої тоді УАПЦ митрополит Липківський.

Вже в передвечір’я учасники святкових заходів громадськості роз’їхалися в свої сторони. Дорогою віруючі області переказували радість від святкових дійств у цей незабутній день перемоги Українського Козацтва під Конотопом.


        Джерело:  Прес-центр Сумської єпархії

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.