ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТThursday, January 28, 2021
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Америка далека і близька.
Єпископ Сумський і Охтирський та Чернігівський УПЦ Київського Патріархату Мефодій нещодавно, на запрошення українців останньої хвилі еміграції (і особисто колишнього мешканця Сумщини, котрий нині живе в м.Атланта), відвідав Сполучені Штати Америки.

З цієї події – інтерв’ю владики Мефодія.

– Де ви побували Ваше високопреосвященство? Що побачили?


– Я відвідав багато міст цієї чудової країни, мав велику кількість зустрічей з нашими земляками, та головне – я побував у багатьох храмах Української Православної Церкви.


Яке враження залишили храми?


– Мене вразила велика їх кількість, ошатність. Та найбільше враження від того, що поруч діють, мирно співіснують православні, католицькі, протестантські храми, синагоги, мусульманські мечеті, молитовні будинки інших релігійних конфесій. Ніякої ворожнечі між ними, кожен по-своєму несе слово Боже, а воно одне – Любов, Любов до Батьківщини, народу, матері, батька, до ближнього. Коли вже мир запанує між церквами в Україні? Коли стане на повен зріст Національна Церква в Україні? Коли нарешті не будуть керувати Українською Церквою з Москви? Багато думок і почуттів навіяли відвідини американських храмів.


Вразило і те, що при храмах працюють загальноосвітні, недільні школи, спортивні зали, різні гуртки, різні доброчинні організації. Склалось таке враження, що всі люди є постійними членами тієї чи іншої церкви і виховуються там з покоління в покоління.


Дуже тішить враження від відвідань парафій, де зустрічався з віруючими. Щиро від імені Сумської єпархії та Сумського краю привітав їх з Різдвяними святами. Побажав їм миру і щастя у їхніх домівках.


А які хвилюючі враження залишилися після відвідин українського цвинтаря-пантеону м.Банд-Брук, де поховані видатні українці США. Дня не вистачить, щоб обійти його і вклонитися тим великим людям: героям ОУН-УПА, письменникам, діячам культури, духовенству... А стела жертвам політичних репресій та голодомору?! Там серце навіть з криги – розтане.


Спасибі демократичній країні США, яка шанує не лише своїх людей, а й чужих, тих, кому Батьківщина була довгий час мачухою.


Владико, який там навколишній світ людини?

– Перше, що кидається в очі – чистота міст, вулиць, доріг. В усьому відчувається високий рівень культури, порядності та поваги один до одного.


За місяць до Різдва Христового – міста причепурилися, святково оформлені не лише храми, а й державні та приватні будівлі. Всюди святковий настрій!


Викликає захоплення високий матеріальний рівень життя людей, кожна сім’я має авто, можливість відпочивати, вчитись, жити по-людськи.


Чи не сумують американські українці за Батьківщиною?


– Цей смуток дійсно можна зрозуміти, коли й сам за її межами. В багатьох на Україні залишилися родини, кохані, друзі. Без цього довго прожити неможливо. Тому вони мріють про тісні міждержавні стосунки, зв’язки зі студентами, громадськими та релігійними організаціями.


Чи вдалося вам поспілкуватися з українцями, чиї діти вже американці, тобто народилися уже в США?


– В діаспорі з покоління в покоління передається мова, культура, релігія. Діти вивчають мову і можуть багатьох наших можновладців та нардепів навчити її. Цікавляться українці її історією, культурою, звичаями, обрядами. Ну, скажіть, хіба це не шанування своїх коренів, коли, перебуваючи в аеропорту Кеннеді, почув українські щедрівки та колядки?!


Хочу сердечно подякувати всім, хто сприяв моїй поїздці в США. Особливо пану Євгену з родиною; пану Аркадію з родиною; а також родинам Кохно, Горбачовських, Воскобійників, Палюхів; священикам, настоятелям храмів в Нью-Джерсі – Олегу, та Богдану – з м.Атланта. а ще особлива подяка Українській жіночій організації в м.Норт-Порт.


Інтерв’ю взяв Олександр Сотник


Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.