ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборTuesday, April 16, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
БРЕХЛИВІ ВИГАДКИ ЧИ ПРОВОКАЦІЯ?
(ПРАВДА ПРО ПУБЛІКАЦІЇ ГАЗЕТИ “КОЗАЧЬЕ СЛОВО”)
Зустрічатись з україноненависниками, прислужниками Кремля мені доводилось не раз. Наприкінці 2007 року я прочитав газету “Козачье слово” (№5, 21 грудня 2007р.), яку активісти т.зв. Сумського полку слобідського козацтва розповсюджували по м.Суми. В наш час, на жаль, нерідко можна зустріти україноненависників, які поливають брудом все українське: Церкву, мову, культуру справжніх Героїв України. Прочитавши безіменні публікації на 4-х сторінках цієї газети, відчуваєш, що їх автори є вірними прислужниками Кремля і намагаються перевершити самі себе. Важко визначитись, чого в ній більше: бруду, некомпетентності чи провокаційних намірів.
Невідомі автори і редактори відверто глумляться над релігійним життям Національної Української Церкви. Зазначу, що всі до єдиної публікації присвячені саме релігійному життю області. Варто нагадати деякі з них: “Можно ли раскол считать церковью?”; “О волках в овечьей шкуре, или несколько слов о гонимых и гонителях” и т.д.
Вступати в полеміку з людьми некомпетентними в питаннях церковного права немає ніякого сенсу. Єдине, що спонукає на відповідь запроданцям в уніформі козаків це – бажання нагадати їм істину, “...вони не відають, що чинять” (Лк., 23:34).
Не справа громадських організацій, у тому числі й зросійщеного козацтва, втручатись у життя Церкви. У даному випадку – УПЦ Київського Патріархату і тлумачити на свій розсуд церковні справи. Не маєте ви, “казаки”, ні морального, ні юридичного права паплюжити архієреїв та церковне керівництво, висловлюватись від імені Церкви з канонічних та інших церковних питань, спрямованих проти УПЦ Київського Патріархату. Все це шкодить духовному об’єднанню України.
Нагадую дописувачам “Козачьего слова”, що це не тільки суперечить Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, але і самому духу вчення Христового. Для особливо “обдарованих” у церковному законодавстві змосковлених козаків розтлумачую ст.5 вищезазначеного Закону, де записано: “...Церква в Україні відокремлена від держави... усі релігії є рівними перед Законом... Держава не втручається у здійснювану в межах Закону діяльність релігійних організацій”.
І ще один аргумент дозволю собі: архієрейський собор УПЦ (МП) 21 грудня 2007р. засудив діяльність громадської організації “Союз православних громадян України” (СПГУ) і їй подібних за втручання в справи Церкви і намагання бути виразником настроїв православних віруючих. Тож, не суньте свій ніс, “казаки”, не в свої справи і пам’ятайте неписаний козацький закон, за яким жили справжні козаки-запорожці: “Зрадиш рідний край – проклятим будеш, знай!”
Олександр Сотник,
член Спілки журналістів України
Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.