Невеличке мальовниче село розташоване неподалік траси Суми-Ромни так і кличе до себе своєю пишнотою і красотою зелені. Манять до себе віковічні скіфські кургани, яких тут так багато, це манить до себе давня історія нашого краю. І сьогодні невеличке село, яке колись давно, можна сказати майже одну тисячу років тому, було велелюдним містом, бо через нього приходив торговельний шлях. Місто Костянтинів не раз згадується в Літописі Руси, також і в «Слові о полку Ігоревім».
Село має велику історію, яка пов’язана і з нашим Українським козацтвом. Тут перебував наш славний гетьман Іван Виговський, скликаючи козачі ради. Тут і був духовності осередок – Чоловічий Свято-Успенський монастир, збудований коштом нашого славного Гетьмана Івана Мазепи. А як відомо на Русі, а потім і в Українській державі монастирі завжди були осередками духовності, центрами книгодрукування та виховання молоді і дітей у християнському духі.
Промайнули століття і сьогодні багато що з історії забуто і вже не повернути, але що можна відродити, то звичайно на це потрібно затрачати усі зусилля, бо доторкнувшись до нашої історії ми вбираємо в себе віковічну силу і духовність яка накопичувалася через століття.
Так під егідою Народного Депутата України Петра Андрійовича Ющенка, та старанням меценатів за два роки був відроджений напівзруйнований Свято-Успенський храм, який практично не зберігся та був у дуже плачевному стані. Промайнуло два роки і вже сьогодні на свято Успіння Божої Матері в село Костянтинів з’їхалося багато народу з області та України, щоб прийняти участь у богослужінні на відновленні Свято-Успенського храму.
На урочистості прибув Народний Депутат України Петро Андрійович Ющенко, меценати та реставратори. Преосвященнійший Мефодій, єпископ Сумський і Охтирський з духовенством Недригайлівського та Роменського районів, старшим благочинним протоієреєм Богданом Козенком та прес-секретарем ігуменом Афанасієм /Яворським/ розпочали урочистості водосвятним молебнем. Опісля було окроплено храм та усіх людей Святою водою. Потім владика звернувся до присутніх з привітальним словом, в якому усіх сердечно привітав зі святом Успіння Божої Матері і побажав, щоб Богородиця молилась і заступалася за кожного з нас перед Своїм Сином і Богом, щоб ми достойно проходили свій земний шлях і наслідували Царство Небесне. Опісля відбувся хресний хід, під час якого владика окропив храм ззовні.
Урочистості продовжились на вулиці виступом Народного Депутата України Петра Андрійовича Ющенка. Який в своєму слові привітав усіх зі святом Успіння Божої Матері та, згадавши історію нашої Церкви, зауважив про необхідність Помісної Православної Церкви в Україні, зіславшись на правило Апостолів, яке говорить, що «кожен народ має знати свого єпископа» та нагадавши сутність свята, побажав усім сили, мужності, віри та любови. Також виступив генерал-отаман Українського Козацтва Семен Борисович Манджела, який від імені Міжнародної Організації Українського Козацтва, та від відомого українського мецената передав в дар храму ікону Святої Великомучениці Варвари. Потім нагородив орденом Українського козацтва «За звитягу» директора будівельної організації, яка проводила реставрацію храму. І після виступу колишнього директора Крстянтинівської школи, який розповів історію села, духовенством була відслужена поминальна литія за усіх, хто долучився до будівництва храму сотні років тому: меценатів та жертводавців, за тих, хто протягом віків підтримував храм та збагачував його як духовно так і матеріально.
На святі також були присутні: заступник голови Обласної Державної Адміністрації Олег В’ячеславович Медуниця, заступник голови Обласної Державної Адміністрації Володимир Іванович Сапсай, голова Недригайлівської Районної Адміністрації Валентин Павлович Петльований, голова Недригайлівської Районної Ради Микола Васильвич Коваленко, голови сільських рад.
Опісля усі урочистості були завершені, а присутні мали змогу поближче роздивитися сам храм, фрески, які збереглися за роки та й саму чудову роботу наших реставраторів. І хоча ще усі роботи в храмі не завершилися, але в ньому вже будуть проводитися богослужіння.
Тож запрошуємо усіх, хто може приїхати відвідати Богослужіння в цьому величному храмі, який так і випромінює з себе Божественну Благодать, яка тут накопичилась протягом віків.
Джерело: Прес-центр Сумської єпархії