ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборThursday, March 23, 2023
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Православна Церква України нині налічує понад 8000 релігійних громад, – Митрополит Епіфаній

Православна Церква України нині налічує понад 8000 релігійних громад, – Митрополит Епіфаній


За чотири роки після отримання Православною Церквою України Томосу про автокефалію від УПЦ (МП) до ПЦУ перейшли близько 1700 парафій. Загалом Православна Церква України нині налічує понад 8000 релігійних громад, і їхня кількість постійно зростає.
Про це Предстоятель ПЦУ розповів в інтерв’ю NV.

За його словами, що до ПЦУ постійно долучаються нові релігійні громади, за чотири роки після отримання Томоса ця Церква нараховує вже понад 8 тисяч парафій, п’ята частина з яких перейшла з УПЦ МП.

“Зараз ПЦУ нараховує понад 8000 релігійних громад і постійно долучаються нові, не на папері, а саме реальних парафій, де є громада, діючий храм та звершуються богослужіння. Якщо говорити про Московський патріархат, то за чотири роки після отримання нами Томосу, вони втратили більше півтори тисячі парафій, приблизно 1700 парафій від них відійшли”, – зазначив митрополит Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ наголосив, що в УПЦ МП декларують трохи понад 11000 парафій. Однак частина з них – ті, що знаходяться у тимчасово окупованому Криму та на захопленій РФ частині Донбасу – перейшли у підпорядкування безпосередньо до РПЦ та російського патріарха Гундяєва. Тож в реальності Православна Церква України за рівнем підтримки вже випередила УПЦ (МП).

“Якщо брати кількість парафій РПЦ, які знаходяться на території неокупованої України, то ми, ПЦУ, вже переважаємо кількісно Московський Патріархат в Україні. Але якщо дивитися на данні соціологічних опитувань, то українську Церкву в суспільстві підтримує понад 50%, а російську — 2−4%. Є й випадки, коли люди не мають фізично в доступі церкви ПЦУ і продовжують відвідувати церкву Московського Патріархату, але це тимчасова річ, ми працюємо над тим, щоб усі віряни мали доступ до нашої Церкви”, – сказав Митрополит Епіфаній.

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.