Наші друзі |
|
|
Заява Священного Синоду щодо необхідності законодавчого обмеження втручання країни-агресора в релігійне життя України |
Заява Священного Синоду щодо необхідності законодавчого обмеження втручання країни-агресора в релігійне життя України
Заява Священного Синоду
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)
2 лютого 2023 р.
Щодо необхідності законодавчого обмеження втручання країни-агресора в релігійне життя України
Протягом майже дев’яти років триває агресія Російської Федерації проти України та окупація частини території нашої держави. Ідеологічною базою для цієї агресії слугує теорія «русского міра», якою заперечується унікальна ідентичність української нації, заперечується право українського народу на власну державність та Помісну Православну Церкву. Натхненні ідеологією «русского міра» війська країни-агресора чинять масовий терор та акти геноциду на окупованих територіях і проти мирного населення по всій Україні.
Численні беззаперечні факти свідчать про вирішальну, свідому та активну участь керівництва, духовенства та багатьох прихильників Московського патріархату (Російської Православної Церкви) у підтриманні та поширенні ідеології «русского міра», яка містить елементи єретичного етнофілетизму. Особисто очільник РПЦ Кирил Гундяєв надає публічне благословення російському політичному та військовому керівництву на продовження агресивної війни проти України.
Широко відомим і беззаперечним фактом є те, що Московська патріархія, як керівний центр РПЦ, а також її структурні підрозділи перебувають під вирішальним впливом політичного керівництва РФ та російських спецслужб. Під подібним впливом більшою чи меншою мірою перебувають також інші релігійні об’єднання, керівний центр яких знаходиться в РФ. В умовах війни проти України цей вплив використовується як інструмент гібридної агресії проти нашої держави, задля виправдання колабораціонізму з окупантами на захоплених українських землях, для схиляння громадян України до зради Батьківщині та до дій в інтересах агресора.
У зв’язку з цим захист безпеки України, захист громадян України та релігійних організацій від їх використання агресором зі злочинною метою є цілком виправданою метою, для досягнення якої необхідне впровадження обмежень щодо впливу російських релігійних центрів, а через них – політичного і військового керівництва та спецслужб країни-агресора на релігійні організації в Україні.
Тому Православна Церква України підтримує необхідність запровадження законодавчої заборони на підпорядкування (афілійованість) релігійних організацій в Україні релігійним об’єднанням в країні-агресорі – Російській Федерації. Така заборона не стосується свободи релігії та віросповідання, а лише адміністративно-юридичних питань. В умовах, коли загроза від використання країною-агресором псевдорелігійної мотивації та адміністративного впливу російських релігійних центрів на релігійні організації в України є цілком реальною та становить значну небезпеку для прав і свобод усіх громадян України, для суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, встановлення законодавчих обмежень на підлеглість релігійних організацій в Україні російським релігійним об’єднанням є демократичною і необхідною реакцією на агресію.
Якщо релігійне об’єднання, яке всупереч закону продовжує носити назву «Українська Православна Церква», справді є незалежним від Російської Православної Церкви, як про це протягом останнього часу кажуть його речники, – така законодавча норма не буде жодним чином впливати на його становище, але навпаки, захистить це об’єднання від злочинного російського втручання. Однак, як встановлено релігієзнавчою експертизою, релігійне об’єднання «УПЦ» насправді залишається частиною РПЦ. Його керівництво суголосно з країною-агресором поширює наклепи на Україну щодо нібито «переслідувань», водночас практично повністю ігноруючи численні та систематичні реальні факти порушення на окупованих РФ українських територіях права на свободу совісті, як і решти прав і свобод людини.
Враховуючи все вище викладене Священний Синод закликає українську державу продовжити працю, спрямовану на захист національної безпеки у релігійній сфері, а міжнародне співтовариство – з розумінням та адекватно поставитися до заходів, які вживає Україна у своєму опорі російській гібридній агресії.
Від імені Священного Синоду –
Епіфаній
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Православної Церкви України
|
|
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
|
|
Рейтинг доступний тільки для користувачів.
Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.
Немає даних для оцінки.
|
|
|
Вам необхідно залогінитися.
Немає присланих повідомлень.
|
|