ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборTuesday, April 22, 2025
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Лазарева Субота

Лазарева Субота


Субота напередодні Вербної неділі іменується Лазарева. У цей день Православна Церква згадує одне з головних чудес, створених Господом Ісусом Христом - воскрешення Лазаря.
Духовний зміст цього дня відображений у тропарі – церковному піснеспіві: «Переконуючи у загальному воскресінні перед Своїми Стражданнями, здійняв від мертвих Лазаря, Христе Боже…»
Праведний Лазар, брат Марфи і Марії, мешкав у передмісті Єрусалима селищі Віфанія. Під час Свого земного життя Господь Ісус Христос часто відвідував будинок Лазаря, якого дуже любив і називав Своїм другом. Коли Лазар помер і вже чотири дні пролежав у гробі, влаштованому, за юдейським звичаєм, у невеликій печері, Господь воскресив його з мертвих.
Після воскрешення Лазаря багато іудеїв почали приходити до Віфанії, щоб переконатися у дійсності цього неймовірного дива, і ставали послідовниками Христа. За це первосвященики хотіли вбити не лише Ісуса, а й Лазаря.
Праведний Лазар згадується в Євангелії і ще раз: коли за кілька днів до Пасхи Господь знову прийшов у Віфанію, там був і воскреслий Лазар.
Після воскресіння він прожив ще 30 років та став єпископом на острові Кіпр. Там ревно поширював християнство і мирно спочив.
Нетлінні мощі єпископа Лазаря були знайдені у місті Кітіон – сучасна Ларнака. Вони лежали в мармуровому ковчезі, на якому було написано: «Лазар Чотириденний, друг Христовий».
Церква шанує воскресіння Лазаря як одне з найважливіших, знакових чудес, здійснених Христом за час Його земного шляху. Це символ того, що Господу підвладне все - і життя, і смерть людини. Це надія на те, що всіх віруючих у Христа і виконуючих Його заповіді чекає воскресіння.

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.