ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Monday, November 25, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Як вшановують спочилих на Радоницю?

Як вшановують спочилих на Радоницю?



Насамперед, Церква закликає вірних протягом поминальних днів вшанувати померлих рідних і ближніх щирою молитвою. Церква молиться за здоров’я живих та за упокій померлих, тому що у Бога немає мертвих – «Бо в Нього всі живі» (Лк. 20: 38).
В день Радониці, у вівторок, у наших храмах будуть звершуватись панахиди, під час яких ми молитовно згадуватимемо душі померлих. Приносьте записки з іменами ваших спочилих родичів, вони будуть зачитуватися священнослужителями під час богослужіння. Можна також за упокій спочилих замовити сорокоуст – особливе церковне молитовне поминання християнина протягом сорока літургій. Завжди вітаються діла милосердя і допомога нужденним в памʼять про спочилих.
На поминальні дні також існує давня традиція відвідувати місця поховання померлих родичів. Місця поховань для християн є особливо шанованими. Нагадаємо, що історично цвинтарем називалася освячена територія навколо православного храму, а, отже, поведінка на кладовищі, як і в храмі, має бути відповідною.
Слово «цвинтар» має лексичне значення місця спочинку: від грец. κοιμητήριον – «місце спочинку», κοιμούμαι – «спати». Отже, цвинтар, або кладовище, – це таке місце, де покладені тіла покійних для спочинку, очікуючи часу Другого пришестя Господнього та загального воскресіння померлих. Не варто в таких місцях спочинку влаштовувати галас, сварки, з’ясовувати стосунки тощо. На кладовищі також не варто організовувати «застіль» із їжею та алкоголем, це не місце для пікніків.
Іноді на могили приносять штучні квіти, та, на жаль, ця довговічна краса стає ще більш довговічною загрозою для довкілля, для нас із вами, наших дітей. Пластикові і синтетичні тканинні квіти розкладаються у ґрунті десятки й сотні років, забруднюючи довкілля і становлячи загрозу для творінь Божих: рослин, тварин та людей. Тому Церква закликає відмовитись від штучних вінків. Натомість, навідуючи могили близьких, принесіть живі квіти або висадіть саджанці, які зеленітимуть і цвістимуть довгий час, милуючи око. Краще на місцях спочинку близьких зробити зелений парк, аніж токсичне сміттєзвалище!
Вшановуючи пам՚ять спочилих рідних, пам’ятайте: душі наших померлих близьких не потребують матеріальних нагород. Найкращим виявом пам’яті та любові до них будуть ваші відкриті серця, щира молитва за упокій душі та справи милосердя. Царство Небесне, вічна пам‘ять і вічний спокій усім, хто упокоївся у вірі та надії на Воскресіння!

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.