ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборSunday, April 20, 2025
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Завтра свято Воздвиження чесного Хреста Господнього

Завтра свято Воздвиження чесного Хреста Господнього



14 вересня за новоюліанським календарем ми святкуємо Воздвиження чесного і животворчого Хреста Господнього, друге дванадесяте свято з початку нового церковного року. Це Господське (присвячене Господу Ісусу Христу) свято, яке сповіщає про жертву Христову заради всіх нас.
Свято Воздвиження Хреста Господнього встановлене на згадку про чудесне віднайдення у IV столітті великої святині – Хреста, на якому розіп’яли Спасителя. Майже три століття пролежав він у землі, неподалік Голгофи, бо був звичай закопувати знаряддя страти поруч з місцем її здійснення. І коли святиню під час розкопок віднайшли, то цей Хрест був піднятий Єрусалимським Патріархом Макарієм над усіма віруючими і уславлений. Піднятий, піднесений, воздвигнутий вгору – звідси й назва свята, Воздвиження.
В день свята встановлений суворий піст – у пам’ять про страждання і смерть Спасителя на Хресті. Головною богослужбовою особливістю є винесення на середину храму Хреста для загального поклоніння. Прикрашається Хрест зеленню і квітами на ознаку того, що через нього (тобто через страждання і смерть на ньому Сина Божого) Господь нас спас.
У соборних храмах зазвичай звершується давній чин Воздвиження хреста, під час якого, подібно до того, як благословляв давніх християн віднайденим Хрестом Єрусалимський Патріарх, так і нині, звершується благословіння хрестом вірян, які зібралися у храмі, на всі чотири сторони світу. Священнослужителі виходять в центр храму і, співаючи Тропар: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресіння Твоє славимо», тричі кланяються Хресту до землі. Всі моляться разом з ними та творять земні поклони. Це єдиний випадок, коли покладаються земні поклони в Господське дванадесяте свято.
Хрест буде знаходитись в центрі храму, на аналої, до 21 вересня – Віддання свята Воздвиження животворчого Хреста Господнього, а потім буде занесений до вівтаря.

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.