ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Monday, November 25, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Проповідь Блаженнійшого Митрополита Епіфанія у тридцять третю неділю після П'ятидесятниці

Проповідь Блаженнійшого Митрополита Епіфанія у тридцять третю неділю після П’ятидесятниці





Дорогі брати і сестри! Слава Ісусу Христу!

Цього недільного дня ми чуємо з Послання апостола Павла до Колосян слова, які нагадують нам про виключне значення Особи Господа нашого Ісуса Христа в житті кожної людини, а особливо – християн. «Усе Ним і для Нього створено; і Він є раніш усього, і все Ним стоїть» (Кол. 1:16-17) – сповіщає апостол. Син Божий «є образ Бога невидимого, народжений раніше всякого створіння» (Кол. 1:15), в Ньому «ми маємо відкуплення Кров’ю Його і прощення гріхів» (Кол. 1:14).

Протягом людської історії багато разів з’являлися різного роду вожді, наставники або філософи, вчення яких набувало поширення. Також знаємо чимало прикладів придуманих, міфологічних розповідей, навколо яких гуртувалися і продовжують гуртуватися люди, вірячи в них, як в істину.

Християнське вчення відрізняється від усіх цих релігійних вірувань та філософських або ідеологічних спільнот тим, що ми віруємо в Ісуса Христа як в істинного Сина Божого, Який воплотився і став також істинною Людиною. Як людина Він мав визначений час і місце життя та служіння, Він народився, жив і був розіп’ятий, помер та був похований. Але силою Божою Він воскрес з мертвих, Своєю жертвою викупивши все людство з рабства гріху і смерті.

Отже, Христос для нас – не давній мудрець чи навіть пророк, який жив у минулі часи і передав своїм учням певне вчення, наказавши його дотримуватися. Христос є Бог Живий, вічний, рівний з Отцем і Святим Духом, Єдиний зі Святої Тройці. І як Син Божий, як Бог-Слово, Він є Творець усього видимого і невидимого. Бог Отець творить все через Сина, і саме тому завдяки Сину все сотворене має своє буття. «Все через Нього сталось, і без Нього ніщо не сталося, що сталося» (Ін. 1:3) – свідчить Євангеліє. Він дає «усьому життя і дихання‚ і все» (Діян. 17:25) – каже апостол Павло, проповідуючи в Афінах; «все Ним стоїть» – чуємо ми також нині з Послання до Колосян.

Всі ці та багато інших свідчень Писання спонукають нас ніколи не забувати, що в центрі нашого життя як такого, а особливо в центрі нашого духовного життя є і завжди має бути Христос. Ніхто і ніщо, навіть найбільш шановані і священні особи або речі, не можуть замінити нам Христа.

Бо тільки Він один приніс за нас викупну жертву, Він у Самому Собі єднає земне з небесним, творіння – з Творцем, людину – з Богом. Поза Христом, без Христа неможливе ані належне єднання з Богом, ані спасіння від зла, ані правдиве вічне життя в любові, для якого людина сотворена.

Уявімо собі людину важко хвору, життя якої залежить від певних ліків, медичних процедур і апаратів. Таких, хто потребує подібного постійного лікування, є багато. У складних випадках їхнє життя взагалі неможливе без цього. Чи цінуватиме людина те, що так підтримує її життя? Чи цінуватиме лікарів, які допомагають їй? Відповідь здається є очевидною. А коли ми згадуємо про Христа, то говоримо тут не про лікаря і тимчасове лікування тіла, а про Самого Бога – Життєдавця, без Якого наше життя взагалі неможливе.

Ми, як християни, повинні добре це усвідомлювати. Христос для нас не просто Учитель, не Хтось, про Кого згадуємо найчастіше тоді, коли маємо потребу в допомозі. Він є Той, завдяки Кому можливе саме наше існування. Завдяки Його піклуванню про нас ми дихаємо, рухаємося, досягаємо добрих плодів праці.

Бог премудро сотворив світ і людину, вклав у все творіння природні закони. Завдяки цьому піклуванню і завдяки тому життю, яке Бог подає світові, все існує у такому величному різноманітті та багатстві, складності та гармонії. І хоча багатьом здається, що все існує саме собою – це не так. Бо часто і малим дітям здається, що їжа, одяг, різні речі, оселя для житла і все інше – це щось цілком природне. Бо вони не піклуються про це, але отримують необхідне від батьків і старших. Так і ми отримуємо від Бога безліч благ щодня, навіть не замислюючись над тим, що все це – дар від нашого Творця.

Апостол Павло через слова Послання нагадує нам про це. Також він нагадує, що невидимий Бог для нас відкривається у Єдинородному Сині, бо в Ньому, у Христі, незбагненно поєднані природа божественна і людська. «Бога ніхто не бачив ніколи; Єдинородний Син, Який у лоні Отця, Він явив» (Ін. 1:18) – свідчить Євангеліє. І Сам Спаситель сповіщає: «Хто бачив Мене, той і Отця бачив… Вірте Мені, що Я в Отці і Отець у Мені» (Ін. 14:9,11).

Тому, дорогі брати і сестри, нам слід часто нагадувати самим собі, що Спаситель повинен мати перше місце в нашому житті. Не лише у житті церковному, не лише під час богослужіння у неділю чи свято, але щоденно.

Господь «Ісус сказав […]: Я є хліб життя; хто приходить до Мене, не відчуватиме голоду, і хто вірує в Мене, ніколи не матиме спраги» (Ін. 6:35). Це є Його власні істинні слова. Христос – не святковий торт чи урочистий каравай, які подаються лише з особливої нагоди, а щоденний, насущний хліб. А без Нього наше життя – лише існування в суєтності, темряві та під владою зла.

Христос – небесний хліб нашого життя. Він подає нашому тілу все необхідне для життя. І Він піклується про нашу душу, живлячи її благодатним освяченням. Це стосується не лише Таїнства Євхаристії, коли ми причащаємося Тіла і Крові Христових. Це стосується і молитви, і вивчення Писання, і виконання заповідей, і всякого доброго діяла, яке ми робимо в ім’я Боже.

Якщо ми хочемо бути істинними християнами, то таке усвідомлення головного місця для Христа і Його присутності має стосуватися всього у нашому житті. І якщо ми самі не відвертаємося від Нього – Христос із нами є і буде у всі дні до кінця віку. Амінь.

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.